SON DAKİKA

Haberertesi

VANDALLAR ENGEL TANIMIYOR

VANDALLAR ENGEL TANIMIYOR
Bu haber 04 Şubat 2016 - 13:11 'de eklendi ve 232 views kez görüntülendi.

EDİRNE’DE ENGELLİLERE AİT ŞARJ CİHAZINI PARÇALADILAR
Edirne Belediye Başkanlığı’nın engelli vatandaşların kentte özgürce dolaşabilmeleri için 3 Aralık Dünya Engeliler Günü’nde hizmete sunduğu Akülü Engelli Aracı Şarj İstasyonlarından biri vandallar tarafından tahrip edildi.
DAHA ÖNCE DE KIRMIŞLARDI
Edirne Belediye Başkanlığı tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde kentin iki ayrı noktasına kurulan Akülü Engelli Aracı Şarj İstasyonlarına bir süre sonra bazı vatandaşlar tarafından zarar verilmişti. Bunun üzerine zarar gören şarj istasyonları yenilenerek, sayısı da 4’e çıkarılmıştı.
Kıyık Caddesi’nde hizmete sunulan Akülü Engelli Aracı Şarj İstasyonu’nun LED ekranı kurulduktan 20 gün sonra kırıldı.
BAŞKAN RECEP GÜRKAN: “BUNLARIN YÜREĞİ ENGELLİ…”
Engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırabilmek ve onların da bu kentte özgürce dolaşabilmelerini sağlamak adına Akülü Engelli Aracı Şarj İstasyonlarını hizmete sundukları ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Engellilerin yaşam haklarına maalesef yüreği engelliler engel olmaya devam ediyor. Edirne Halkına emanet ettiğimiz bu şarj istasyonlarına insanlıktan nasibini alamamış kişiler tarafından zarar verilmiş olması çok üzücü. Edirne Belediyesi olarak engelli vatandaşların haklarına sahip çıkmaya, onların bu kentte özgürce dolaşabilmelerini, toplumun onlara ve onların yaşamlarına saygı duymalarını sağlamak adına mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu kentte gönül veren Edirne Halkıyla ortak bir sinerji yaratarak, tüm bireylerin eşit şartlarda yaşayabileceği, çağdaş bir kent yaratma hedefimiz var. Biz bu hedefimizi ilmek ilmek öreceğiz” diye konuştu.
EN KISA SÜREDE YENİLENECEK
Şarj istasyonlarına zarar verenler hakkında soruşturma açılacağını belirten Gürkan, “Bu konunun peşini bırakmayarak, Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduk. Zarar gören LED ekran kısa zamanda eski haline getirilerek, engelli vatandaşlarımızın kullanımına sunulacaktır” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA