SON DAKİKA

Haberertesi

KILIÇDAROĞLU 04.00’TE KONUŞTU

KILIÇDAROĞLU 04.00’TE KONUŞTU
Bu haber 22 Ocak 2017 - 9:50 'de eklendi ve 76.272 views kez görüntülendi.

TÜRKİYE BU REJİM DEĞİŞİKLİĞİNİ KALDIRAMAZ
Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Anayasa değişikliği teklifinin TBMM’de kabul edilmesinin ardından, sabaha karşı 04.00’te partisinin Meclis grubunu topladı.
Kılıçdaroğlu’nun “Basına açık” grup toplantısındaki konuşmasından satırbaşları:
“Şimdi sabahın ilk saatlerinde hukukun üstünlüğünü savunan ve savunmak zorunda olan Anayasa Mahkemesi değerli yargıçlarına sesleniyorum. Anayasanın değiştirilmesini teklif edilen maddelere siz de sahip çıkmak zorundasınız. Bu sadece bizim görevimiz değil bu ülkede yaşayan her yurttaşın, yargıçların görevidir. Birbirlerinin denetleyerek oy kullandılar. Torba anayasa değişikliği gerçekleşmiştir.
54 maddelik değişiklik tek madde halinde geçti. Oysa Anayasa diyor ki her değişikliğin ayrı ayrı oylanması lazım.”

“21 OCAK 2017 TARİHE GEÇECEKTİR”

“Bugün 21 Ocak 2017. Demokrasi tarihimiz açısından önemli bir tarih. Bu tarih parlamentonun kendi yetkilerini devretme tarihidir. Bu tarihi bizim milli Kurtuluş Savaşı açısından da büyük önemi vardır. Bu tarih aynı zamanda bir parlamentonun kendi tarihine ihanet tarihidir.”

”TBMM’DE YAPILAN BU HATAYI MİLLETİMİZ DÜZELTECEKTİR”
”Saraydan alınıp millete verilen yetki bu değişiklikle tekrar milletten alınıp saraya veriliyor. Geldiğimiz nokta kocaman bir U dönüşü. Bütün vatandaşlara sesleniyorum: Demokrasiye sahip çıkmak hepimizin ortak görevidir. Bu ülkede huzur içinde birlikte yaşamak ve bu iradeyi göstermek hepimizin ortak görevidir.”

“HALKIMIZA GERÇEKLERİ ANLATACAĞIZ”
“Saat 04.30. Hep birlikte sokak sokak gezeceğiz. Gerçekleri milletimize anlatacağız. Siz taraflı bir cumhurbaşkanı mı yoksa tarafsız bir cumhurbaşkanı mı istiyorsunuz? Siz camiye, kışlaya, adliyeye siyaset girsin mi girmesin mi istiyorsunuz? Biz camiye, kışlaya, adliyeye siyaset girmesin istiyoruz.”

“MÜCADELEMİZ HAYIRLI OLSUN”
“Referandumda hayır diyeceğiz. Vatan ve milletimiz için. TBMM’de yapılan bu hatayı milletimiz kesinlikle düzeltecektir. Hep birlikte tarafsız bir cumhurbaşkanı oluncaya kadar, milletin iradesi parlamentoya yansıyıncaya kadar, yasakların olmadığı bir Türkiye ayağa kaldırıncaya kadar mücadele edeceğiz. Mücadelemiz hayırlı olsun.”ı
TBMM CHP GURUBU OLAGANUSTU TOPLANDI

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA