SON DAKİKA

Haberertesi

TURAN HANÇERLİ’DEN KAZ DAĞLARI AÇIKLAMASI

TURAN HANÇERLİ’DEN KAZ DAĞLARI AÇIKLAMASI
Bu haber 12 Ağustos 2019 - 15:15 'de eklendi ve 33 views kez görüntülendi.

HABER/Sait TEMUR
ALTIN OLMASA DA OLUR AMA SU OLMAZSA ÖLÜRÜM!

Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, Kaz Dağları’nda altın madeni için başlatılan doğa katliamına sosyal medya hesabından yayınladığı videoyla tepki gösterdi.
“KAZ DAĞLARINA, CANLARA DOKUNMA”
Yüzlerce bitki ve hayvan türünü, bölge halkının içme suyu olarak kullandığı Atıksu Barajı’nı bünyesinde barındıran Kaz Dağları’nda altın madeni kurulması için başlatılan doğa katliamı siyasilerin ve vatandaşların tepkilerine rağmen sürüyor. Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, sosyal medya hesabından duygu dolu bir paylaşım yaparak doğanın talan edilmesine tepki gösterdi.
Hançerli açıklamasında, “Ne yerine dikeceğiniz fidanlar, ne de çıkaracağınız altın oradaki hayatın yerini tutabilir. Her ağaç bir can, her yok oluş bir ölüm, her yok ediş ise bir cinayettir. Kaz Dağları’na dokunma” ifadelerini kullandı.
“İNSAN DÜNYANIN EFENDİSİ DEĞİLDİR”

Hançerli açıklamasınının devamında şu ifadelere yer verdi.
“Altın olmasa da olur ama oksijensiz yaşayamam. Su olmazsa ölürüm. Havama, suyuma, ağacıma dokunma. İnsan dünyanın efendisi, diğer canlılar da insanlığın kölesi değildir. Dağ, dağ olarak kalsın. Sen bu doğayla varsın. Doğaya dokunma. Tanıdığımız, tanımadığımız irili ufaklı yüzlerce canlı orada yaşam sürüyor. Canlara dokunma.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA