SON DAKİKA

Haberertesi

ŞENOL ASLANOĞLU AÇIK OTURUMDA KONUŞTU

ŞENOL ASLANOĞLU AÇIK OTURUMDA KONUŞTU
Bu haber 24 Ocak 2023 - 8:30 'de eklendi ve 24 views kez görüntülendi.

HABER/Sait TEMUR
GAZETECİLER SORDU CHP İZMİR İL BAŞKANI ASLANOĞLU YANITLADI

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Uluslararası Basın Merkezi’nde CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu yerel gazete temsilcileriyle buluştu.

BULUŞMA CANLI YAYINLANDI
9 Eylül TV’den canlı olarak yayınlanan programda, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.  Başkan Aslanoğlu, İzmir İl Başkanı seçilmesinin sürpriz olmadığını söyleyerek, “Şapkadan çıkmadım” dedi.

“GÖREVİNİNİN 10. GÜNÜNDE BASININ KARŞISINA ÇIKTI”

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, göreve geldiği günün ertesi gazetecilerle kahvaltıda bir araya gelmişti. Aslanoğlu, İl başkanlığının 10. Gününde bu sefer İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin Havagazı Yerleşkesi’nde bulunan Uluslararası Basın Merkezi’nde yerel gazetecilerin temsilcileriyle bir araya geldi. 

“İZMİR GAZETECİLER CEMİYETİNDE ÖNEMLİ BULUŞMA”
Moderatörlüğünü İGC Genel Sekreteri Mehlika Gökmen’in yaptığı yayında, CHP’nin 10 gün önce göreve atanan İl Başkanı Aslanoğlu’na, Ege Telgraf Genel Yayın Yönetmeni Aylin Süphandağlı, Yeni Bakış Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Emin Varol, Dokuz Eylül Gazetesi Yayın Danışmanı Macit Sefiloğlu, İLKSES Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Erdal Erek, İz Gazete Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Yağız Barut, Yeni İzmir Gazetesi Haber Koordinatörü Esra Kapar, Ticaret Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Cemal Tükel merak edilen soruları sordu.  İGC Genel Sekreteri Mehlika Gökmen, il başkanlığı için pek çok ismin geçtiğini ancak o isimler yerine Aslanoğlu’nun seçilmesinin şaşırtıcı bulunduğunu ifade ederek, seçilmesinin kendisi için de sürpriz olup olmadığını sordu. Aslanoğlu, “Çok arkadaşımızın ismi geçmişti. CHP, güçlü bir teşkilat. Çok şapkadan çıkma gibi bir durum olduğunu düşünmüyorum.

“FARKLA ALMAK İSTİYORUZ”

Yeni Başkan olarak hedeflerinin sorulması üzerine ise Aslanoğlu Cumhurbaşkanlığı seçimlerini açık ara farkla kazanmak istediklerini söyleyerek, Millet ittifakının yüzde 65’e 35 gibi ciddi bir farkla önde olacağını iddia etti. CHP milletvekili sayısını artırarak, 30 ilçenin tamamını kazanmak istediklerini açıkladı.  

“AYKIRI BİR DURUM YOK”
Parti içi muhalefet için yeni kurulan yapılar hakkında gelen soruyu yanıtlayan Aslanoğlu, şöyle devam etti: “CHP büyük bir kitle partisi. Biz hayata soldan bakıyoruz, soldan bakan insanlar daha iyisini arzularlar. Daha farklı fikirlerle daha iyi arzusu varsa yol açmalıyız. Bu yapılanmaya dikta etmek bizim partimizin doğasında yok. Disiplinsiz olmayı da doğru bulmam. Temel çizgilerin dışına da partili olduğunu iddia edenlerin çıkmaması lazım. Bugün o kadar büyük bir karanlık içerisindeyiz ki, hepimiz aydınlığa gitmek istiyoruz. Bu karanlığı aydınlığa kavuştururken olumsuz figürler üzerinde durmamalıyız. Partinin disiplinini bozmayan bir yapı ise fikirlerini yürütürler ama bana sorarsanız doğru bir iş değil” dedi.  

“TEDİRGİN DEĞİLİZ”
Altılı masanın cumhurbaşkanı adayına yönelik soruya da cevap veren Aslanoğlu, cumhurbaşkanı adayı ile ilgili çalışmayı bugüne kadar yürütmediklerini ana yöntemleri belirleme ve hangi yol haritalarının çizileceğine dair çok çalıştıklarını hatırlattı. Aslanoğlu, kimin aday olacağının CHP’yi tedirgin etmediğini söyleyerek, “Altılı masanın adayı bizim adayımızdır” dedi.   

“EYT’yi Kemal Kılıçdaroğlu çıkardı. İmar affı çıktı çıkacak, hepimiz depremde yaşanan sorunlarını görüyoruz” diye sözlerini sürdüren Aslanoğlu, vergi yapılandırılması ya da affı gibi uygulamaların AK Parti’ye oy kazandıracağını düşünmediğini ifade etti.  

“İZMİR’E GELECEKLER”
CHP’nin uzun zamandır sahada olduğuna dikkat çeken Aslanoğlu, “Birçok havuz medyası penguen belgeseli göstermekle meşgul. Diğer arkadaşların ise olumsuz bir algısı var. 100 gün diyorlar şehirlerin bitmeyeceğini söylüyorlar. Biz şehirler zaten 3’er kez bitirdik ki. Sanıyorum şubat sonunda altılı masayı İzmir’de ağırlayacağız. Türkiye’nin her yerinde göreceğiz” diye konuştu. Basına ‘ulaşılabilir olacağım’ sözünü veren Aslanoğlu, “Ben göreve geldikten hemen sonra basın ile bir araya geldim. Sorularınıza cevaplar vereceğiz. Gazeteciliğin en temel prensibi tarafların bilgisini almak ve onların da taraflara dönem kuralını önemsiyorum. Sorduğunuz her soruya cevap vereceğiz, lütfen sorun. Dedikodu kültürünü bu ülkeden uzaklaştıralım” dedi.  

“HAK GASPINA BAĞIRACAĞIZ”
Eksikliklerin tamamlanacağını söyleyen Aslanoğlu, “Bizim örgütlerimizde eksiklik varsa tamamlayacağız. Belediyelerimize olan baskıyı daha da arttıracaklarını biliyoruz. İstanbul’da başkana ceza vermeye kalkanlar burada da aynı şeyi yapmaya çabalıyorlar. Yapılacak ne kadar kötü davranış varsa gösteriyorlar daha fazlasını da göstereceklerini biliyoruz ama korkmuyoruz. Yapacakları zulüm onları gönderecek. Vatandaşların ve özgür basının buna cevap vereceğini düşünüyorum. Vatandaşın iradesinin olduğu yerlerde yapılan gasp için hepimiz bağıracağız. Seçim ne zaman olursa olsun kaybedecekler” dedi.  

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA