SON DAKİKA

Haberertesi

KAZIM KURT ENGELLİLERİ UNUTMADI

KAZIM KURT ENGELLİLERİ UNUTMADI
Bu haber 04 Aralık 2015 - 11:48 'de eklendi ve 379 views kez görüntülendi.

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Başkan Kurt mesajında, toplumu oluşturan tüm bireylere eşit hak ve olanakların sağlanmasının, çağdaş toplum olmanın gereği olduğuna işaret etti.
“ENGELLİLİK SADECE BİR SAĞLIK SORUNU DEĞİLDİR”
Başkan Kurt, fiziksel yetersizlikleri nedeniyle insanların toplumdan dışlanmalarına yol açan çağdışı anlayışların terk edilmesi gerektiğini belirttiği mesajının devamında, “Engellilik, yalnızca engellilerin ya da ailelerinin karşı karşıya bulunduğu bir sağlık sorunu değil. Sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konudur. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına sahip çıkarak, sağlıklı politikalar ve kalıcı çözümler üretilmesi toplum olarak temel sorumluluğumuzdur” dedi.
“ODUNPAZARINDA ENGELLERİ KALDIRIYORUZ”
Engelli vatandaşların daha iyi yaşam koşullarına kavuşabilmeleri için gerçekleştirilen çalışmalara yeni bir yön verilmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Kurt, “Yapılan tüm çalışmalara rağmen, engelli vatandaşlarımızın önemli sorunları bulunduğu gerçeğini hiçbir zaman göz ardı edemeyiz” ifadelerine yer verdi.
Engelli vatandaşların üreten bireyler olarak kendi kendilerine yeter duruma gelmeleri amacıyla çaba harcanmasının gerektiğini belirten Başkan Kurt, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün ortaya koyacağı farkındalığın engelli vatandaşlarımızın hayat standartlarının geliştirilmesine ve problemlerin asgari seviyeye indirilmesine katkı sağlamasını diliyorum” dedi

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA