SON DAKİKA

Haberertesi

ELFİDA’NIN ADI ÇİĞLİ’DE YAŞAYAYACAK

ELFİDA’NIN ADI ÇİĞLİ’DE YAŞAYAYACAK
Bu haber 21 Ocak 2021 - 20:52 'de eklendi ve 22 views kez görüntülendi.

HABER/Sait TEMUR
KELEBEK ÇOCUK HAYATA TUTUNAMADI

Çiğli Belediyesi tarafından, “Her Ay Bir Park” projesi kapsamında 2020 yılında Kelebek hastalığı nedeniyle hayata veda eden Elfida Gündüz’ün isminin verildiği “Kelebek Elfida Gündüz Parkı”nın açılışı sanatçı Haluk Levent ve Elfida’nın ailesinin katılımıyla gerçekleştirildi.

PARK’A ELFİDA’NIN ADI VERİLDİ

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü’nün öncülüğünde kentin yeşil alan kapasitesinin artırılmasına yönelik çalışmalara yeni yılda da ara verilmeden devam ediliyor. Bu kapsamda son olarak, Kelebek hastalığı olarak bilinen Lupus hastalığı nedeniyle yaşamını yitiren minik Elfida Gündüz’ün adının verildiği parkın açılışı gerçekleştirildi.

HALUK LEVENT: “ELFİDA DA BU PARKI HAYAL ETMİŞTİ”
Elfida’nın hayalinin gerçekleşmesini görmekten dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden sanatçı Haluk Levent, “Elfida neşe ve umut dolu, çevresine mutluluk dağıtan küçücük bir kızımızdı. Kelebek hastalığıyla mücadele ediyordu. Kendisiyle yaptığım konuşmalarda daima çocuklara yardım etmek, parklar ve tiyatro gösterimleri yapmak istediğini söylerdi. Elfida’nın hayallerini gerçekleştiren Çiğli Belediye Başkanı Sayın Utku Gümrükçü’ye teşekkür ediyorum. AHBAP Platformu olarak parkımıza elimizden gelen desteği vermeye hazırız” dedi.

ELFİDA’NIN ANNESİ: “ELFİDA BU PARKI GÖRSEYDİ ÇOK MUTLU OLURDU”
Açılışta oldukça duygusal anlar yaşayan Anne Zülfiye Gündüz, “Kızım evimizden sürekli bu parka bakıyordu. Kızım görseydi çok ama çok mutlu olurdu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Başta Haluk Levent ve Belediye Başkanımız Utku Gümrükçü olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Kızımın hatırasını burada yaşatacağız” dedi.

GÜMRÜKÇÜ: “ELFİDA’NIN HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK”

Elfida’yı tanımaktan, neşesine, sevecenliğine ve hayata bağlılığına tanık olmaktan dolayı kendisini şanslı hissettiğini belirten Başkan Gümrükçü, “Çiğli Belediyesi olarak, Elfida kızımızın her ihtiyacında yanında olmaya özen gösterdik. Son olarak da daima hayalim dediği parkı mahallesine kazandırdık. Gönül isterdi ki Elfida, hayalini kurduğu bugün yanımızda olsaydı ve parkta doyasıya oynasaydı. Hepimiz onu çok sevdik. Eminim ki arkadaşları da onu daima sevgiyle ve neşeyle hatırlayacaktır” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA