SON DAKİKA

Haberertesi

ÇİĞLİ’DE AŞURA BEREKETİ

ÇİĞLİ’DE AŞURA BEREKETİ
Bu haber 14 Eylül 2019 - 19:34 'de eklendi ve 25 views kez görüntülendi.

AŞURA PAYLAŞIMINA YOĞUN KATILIM
“Başkan Gümrükçü 24 Sivil Toplum Kuruluşu ile birlikte aşure dağıttı”
Çiğli Belediyesi, Muharrem ayı nedeniyle ilçede bulunan 24 sivil toplum kuruluşuyla birlikte Kasaplar Meydanı’nda “Yas-ı Muharrem Aşurası” etkinliği düzenledi. 

KAYMAKAM VE BELEDİYE BAŞKANI DA KATILDI


Çiğli’de faaliyet gösteren 24 sivil toplum kuruluşunun işbirliği ve Çiğli Belediyesi’nin desteğiyle Çiğli Kasaplar Meydanı’nda “Yas-ı Muharrem Aşurası” etkinliği düzenlendi. Halkın büyük ilgi gösterdiği etkinliğe Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü ve Çiğli Kaymakamı Kaya Çıtak’ın yanı sıra meclis üyeleri, mahalle muhtarları, Çiğli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Arif Altıkulaç, çeşitli dernek ve vakıfların yöneticileri katıldı. hep birlikte aşura dağıtıldı. Etkinlikte, Şevde Çiçek deyişleriyle, Barış Mansuroğlu da mersiyeyle Çiğli halkına seslendiler.

GÜMRÜKÇÜ: “ZALİME KARŞI MAZLUMUN MÜCADELESİ”

Sözlerine Muharrem Ayı’nda oruç tutan tüm vatandaşların oruçlarının Allah katında kabul olmasını dileyerek başlayan Başkan Gümrükçü, “Bu 1339 yıllık bir acı, bir matem, bir yas. Tutulan oruçlar, yapılan hizmetler kabul olsun. İmam Hüseyin’in mücadelesi binlerce yıl sonra da hatırlanacak. Yapılan zulüm hatırlanacak. Zulüm yapan Yezit ve benzerleri binlerce yıl, on binlerce yıl lanetlenmeye devam edecek. Ezilenlerin mücadelesi ise namuslu insanların dimdik ayakta durmak ve insanlık değerlerine sahip çıkmak isteyenlerin mücadelesi de daha uzun yıllar sürecek. Biz bu yıl bu yası ve hatırayı sizlerle birlikte diri tutmak istedik. Çiğli’de bulunan sivil toplum örgütleri ve sayın kaymakamımızla birlikte anma ve aşure günü düzenleyelim istedik. Bundan sonra da bu birliğimiz daim olsun, devam etsin, hatırası olsun istiyoruz. Tüm emek verenlere ve hizmet edenlere teşekkür ediyorum” dedi.

“Başkan Gümrükçü aşure dağıttı”

Muharrem Ayı’nın anlam ve önemine dair yapılan konuşmaların ardından Başkan Utku Gümrükçü, dev kazanların başına geçerek vatandaşa aşure dağıttı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA