SON DAKİKA

Haberertesi

ÇİĞLİ BELEDİYESİ TRAVEL TURKEY’DE

ÇİĞLİ BELEDİYESİ TRAVEL TURKEY’DE
Bu haber 06 Aralık 2019 - 7:30 'de eklendi ve 22 views kez görüntülendi.

HABER/Sait TEMUR
TRAVEL TURKEY FUARINDA “GÜLÜMSETEN” STAND

Çiğli Belediyesi bu yıl 13’üncü kez düzenlenen Uluslararası Travel İzmir Fuarı’nda yerini aldı.

BAŞKAN GÜMRÜKÇÜ ZİYARETÇİLERE BİLGİ VERDİ

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan Ulusalar arası Travel İzmir Fuarında Çiğli belediyesi, fuar için özel olarak dizayn edilen İzmir Sokakları Özel Alanı’ndaki A-208 numarada 140 metrekarelik standıyla yer aldı.  Gün boyunca stantta ziyaretçileri karşılayan ve Çiğli hakkında bilgi veren Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, vatandaşları belediye standını gezmeye davet etti. Çiğli Belediyesi standında, kentin doğal güzelliklerinin tanıtımı, tarihi gösterimler, kültürel gezilere dair sunumlar ile tiyatro oyunlarının gösterimi yapıldı. 
 
ÇİĞLİ’NİN DÜNÜ VE BUGÜNÜ
Fuar kapsamında, ülkemizin ender doğal miraslarından olan İzmir Kuş Cenneti ve Gediz Deltası’nın tanıtımı da yapılıyor. Cumhuriyet Devrimleri anısına 1935 yılında yaptırılarak kente hediye edilen ve uzun uğraşlar sonucu bulunan tarihi “Devrim İçin 1935” heykeli de sergileniyor. Ayrıca “Atatürk’ün İzinde Adım Adım İzmir” projesi kapsamında çocuk ve kadınlara yönelik düzenlenen tarihi ve kültürel gezilerin detayları da ziyaretçilere anlatılıyor. Standı ziyaret eden misafirler Heykeltrıaş Martıgül Kalkan’ın Çiğli’nin simgesi olan flamingoların heykelinin yapılışını canlı performans olarak izleme şansını yakalıyor.
 
BAŞKAN GÜMRÜKÇÜ; “KENTİMİZİ VE HİZMETLERİMİZİ TANITIYORUZ”

Başkan Utku Gümrükçü, fuarların kültürel kaynaşma açısından önemini belirterek “Çiğlimizin önemli tarihi ve doğal güzelliklerini anlatma fırsatı bulduk. Ayrıca belediye olarak vatandaşa dönük hizmet ve projelerimizi anlatma şansımız oluyor. Tüm hemşehrilerimizi standımıza bekliyoruz” dedi.

ÇİĞLİ STANDINA ÜST DÜZEY ZİYARET

İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, ve Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ Çiğli standını ziyaret ederek Başkan Utku Gümrükçü’den bilgi aldılar.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA