SON DAKİKA

Haberertesi

ÇİĞLİ BELEDİYESİ 30. YILINI KUTLUYOR

ÇİĞLİ BELEDİYESİ 30. YILINI KUTLUYOR
Bu haber 01 Haziran 2022 - 9:19 'de eklendi ve 60 views kez görüntülendi.

HABER/Sait TEMUR
ÇİĞLİ BELEDİYESİ’NİN 30. KURULUŞ COŞKUSU

Çiğli Belediyesi, kuruluşunun 30. yıl dönümünü konser, sergi, tiyatro gösterimi ve kitap dağıtımı etkinlikleriyle kutlayacak.

12 EYLÜL DARBESİNDE KAPATILMIŞTI
Çiğli Belde Belediyesi, 12 Eylül 1980 darbesi sonrasında kapatılmıştı.
Çiğli, 1992 yılında yapılan yasal düzenleme ile yeniden belediye statüsüne kavuşmuştu.

ÇİĞLİ’DE 30. YIL ETKİNLİKLERİ

Çiğli Belediyesi, kuruluşunun 30. yıl dönümünü bir dizi etkinlikle kutlayacak.
30. yıl kutlamaları 3 Haziran Cuma günü saat 10:00’da Çiğli Atatürk Anıtında düzenlenecek çelenk sunumu ile başlayacak. Kutlamalar saat 18:00’de Çiğli Belediyesi Fakir Baykurt Salonu’nda gerçekleştirilecek klasik müzik dinletisi ile devam edecek. Daha sonra Çiğli tarihinin anlatıldığı tiyatral gösterim yapılacak. Hep birlikte kesilecek 30. yıl pastasının ardından düzenlenecek kokteylde Nedim Atilla’nın kaleme aldığı Tarihten Günümüze Çiğli kitabının tanıtımı ve dağıtımı yapılacak.

30. YIL FOTOĞRAF SERGİSİ

Kutlamalar doğrultusunda İzmir basının duayen gazetecilerinden Esat Erçetingöz’ün Kuş Cenneti ve Homa Dalyanı’nda çektiği fotoğraflardan oluşan Flamingo Adası Sergisi’nin açılışı yapılacak. Sergi, 3-10 Haziran tarihleri arasında Çiğli Belediyesi Fakir Baykurt Fuaye Alanı’nda misafirlerini ağırlayacak.

SUAVİ ÇİĞLİLİLERLE BİRLİKTE SÖYLEYECEK

Çiğli Belediyesi Fakir Baykurt Salonu ve Fuaye Alanı’ndaki etkinliklerin ardından kutlamalar, usta sanatçı Suavi’nin saat 20:30’da Cumhuriyet ve Demokrasi Parkı Anfi Tiyatrosunda sahne alacağı konserle devam edecek.

BAŞKAN GÜMRÜKÇÜ; “TÜM İZMİRLİLERİ BEKLİYORUZ”

Çiğli Belediyesi’nin 30. kuruluş yıl dönümünü coşkuyla kutlayacaklarını ifade eden Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “12 Eylül darbesiyle birlikte kapatılan ve 1992 yılında belediye statüsü alan belediyemizin hizmetle geçen 30. yılını düzenleyeceğimiz çeşitli etkinlikler ile kutlayacağız. Çiğlimizin tarihini anlatan tiyartal gösterimi izleyeceğiz. Gazeteci Esat Erçetingöz’ün kadrajından çekilmiş Çiğlimizin önemli doğal yaşam alanlarından Kuş Cenneti ve Homa Dalyanı fotoğraflarının yer aldığı resim sergisini açacağız. Türk Müziğinin sevilen isimlerinden Suavi’nin sahne alacağı konserde birbirinden güzel şarkılarını hep birlikte söyleyeceğiz. Bu vesileyle, belediyemizin kuruluşundan bugüne kentimizin gelişimi için emek vermiş herkesi saygıyla selamlıyor, İzmirli tüm hemşehrilerimizi coşkumuza eşlik etmeye bekliyoruz” diye konuştu.  

KUTLAMA PROGRAMININ AYRINTILARI
Fakir Baykurt Salonu
18:00 Gençlik Orkestrası Konseri
18:30 Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü’nün konuşması
18:40 Çiğli Tarihinin tiyatral anlatımı
18:50 Çiğli Tanıtım Filminin Gösterimi
19:00 “Tarihten Günümüze Çiğli” kitabının yazarı Nedim Atilla’nın konuşması
19:10 30. Yıl Pastasının kesilmesi

Fakir Baykurt Fuaye Alanı

19:20 Esat Erçetingöz’ün “Flamingo Adası” Sergisi’nin Açılışı
19:30 Kokteyl
19:50 Katılanlara “Tarihten Günümüze Çiğli” kitabının dağıtımı
20:30 Suavi Konseri
Cumhuriyet ve Demokrasi Parkı

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA