SON DAKİKA

Haberertesi

AVCILAR’DA CUMHURİYET COŞKUSU

AVCILAR’DA CUMHURİYET COŞKUSU
Bu haber 20 Mayıs 2019 - 18:56 'de eklendi ve 11 views kez görüntülendi.

BİNLERCE YURTTAŞ FENER ALAYINDA ATATÜRK EVİNE YÜRÜDÜ
Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli’nin de en önde yer aldığı fener alayına binlerce Avcılarlı katıldı. Belediye meydanından başlayan yürüyüş, marşlar ve sloganlar eşliğinde devam ederek Atatürk Evi önünde son buldu.
BAŞKAN HANÇERLİ: “CUMHURİYET İLELEBET YAŞAYACAK”

Yürüyüşün son bulduğu Atatürk Evinin önünde konuşan Başkan Hançerli, “Gazi, Samsun’a doğru yola çıkarken ülke işgal altında, ordular dağıtılmış. Samsun’a doğru yola çıktığında, bir kişiden ya da kişilerden iktidarı alıp, bunu millete vermenin, halka vermenin zamanının geldiğini kafasına koymuş bir lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Bununla beraber düşmanları da yurttan kovacağını, göndereceğini ve bunu da milletle, halkla, Anadolu’yla birlikte başaracağını bilen bir lider. Kurtuluş mücadelesi 19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a çıkmasıyla başlamıştı ve o mücadele Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasıyla sonuçlandı. Bu cumhuriyet o zor şartlarda kuruldu. Peki, bugün bu Cumhuriyet ilelebet bizlerle yaşayacak değil mi? Atamızın izinden ayrılmazsak, demokrasinin peşinden ayrılmazsak, Cumhuriyetten, Atatürk’ün Cumhuriyet ilkelerinden kopmazsak bu ülke, bu Cumhuriyet daha da güçlenerek ilelebet yaşayacaktır. Hepinizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum. Nice bayramlar diliyorum, inanın her şey çok güzel olacak.” dedi.
İMAMOĞLU’NA DESTEK
İstanbul seçimlerinin yenilenmesine de değinen Hançerli,  “Ramazan, bolluk, bereket, kardeşlik, hak yememe, kul hakkı yememe ayı. Dinimizde affedilmeyecek, affedilemeyecek kusurlardan biri kul hakkı yemek. Ve geçtiğimiz Mart ayında bu şehirde bir seçim yapıldı.  O seçimde her zarfta 4 oy vardı. 4 oydan 3 tanesi geçerli 1 tanesi geçersiz sayıldı. Bu bayram gününde, bu kutsal günde hep birlikte söz verelim. Hakkı yenen, mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu’nun hakkını 23 Haziran’da teslim edecek miyiz? Söz mü?” diyerek Avcılar halkına seslendi. Hançerli’yi dinleyen halk hep bir ağızdan 23 Haziran için İmamoğlu’na destek sözü verdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA