SON DAKİKA

Haberertesi

YANDAŞ’IN YENİ HEDEFİ LİSELİLER

YANDAŞ’IN YENİ HEDEFİ LİSELİLER
Bu haber 14 Haziran 2016 - 8:57 'de eklendi ve 210 views kez görüntülendi.

MEMUR-SEN LİSELİ GENÇLERİN EYLEMLERİNİ ELEŞTİRDİ
Ortaokul ve ve Liseli öğrencilerin AKP yöneticilerinin katıldığı “toplu açılış” törenlerine götürülmesini görmeyen Memur-Sen, Protesto yapan öğrencileri eleştirdi.
LİSELİ GENÇLERİN PROTESTOLARI DEVAM EDİYOR
İstanbul Erkek Lisesi öğrencilerinin, mezuniyet töreninde Müdür Hikmet Konar’ı sırtlarını dönerek protesto etmesiyle başlayan eylemlere, Galatasaray Lisesi, Kadıköy Anadolu Lisesi ve Notre Dame de Sion Lisesi, Çiğli Fen Lisesi, Ankara Gazi Anadolu Lisesi’ndan sonra Pertevniyal Lisesi öğrencileri de, “Ses olun! Işık Olun!” başlıklı bir bildiri yayınladı.
MEMUR-SEN’DEN ALIŞILMIŞ SUÇLAMA: “LİSELİ GENÇLER SUİSTİMAL EDİLİYOR”
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, son günlerde liselerde yapılan provakatif eylemlere ilişkin açıklamalarda bulunarak, “Liselerde okul yöneticilerine yönelik sistematik protestolar öğrenci kaynaklı değildir. Öğrenci istismarı söz konusudur, bildirilerdeki profesyonellik de bunun göstergesidir” dedi.
PROTESTOLARI “PROVAKATİF EYLEM” OLARAK NİTELEDİ
Çeşitli liselerde, okul yöneticilerine yönelik yapılan provakatif eylemler hakkında Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, sosyal medya üzerinden bir açıklama yaptı. Yalçın, liselerdeki eylemlerin sistematik protestolar şeklinde yapıldığını ve öğrenci kaynaklı olmadığını belirterek, “Eylemlerde, öğrenci istismarı söz konusudur, bildirilerdeki profesyonellik de bunun göstergesidir. Barışçıl eylemlere ‘evet’ diyoruz ancak liselerdeki amaç barıştan çok kaosa hizmet etmektedir. Amaç kutuplaşmadır” dedi.
“ÇOCUKLARIN YERİ KÜTÜPHANEDİR”
Birçok il ve şlçelerde Kaymakamlık ve milli eğitim müdürlüklerinin özel gayretleriyle “Toplu açılışlara” götürülen öğrencileri unutarak, “Çocukların yeri kütüphanedir” dedi.
Çocukların dışarıdan manipüle edildiğini sözlerine ekleyen Yalçın, “Öğrenciler 18 yaşından küçük. Ortada bir ifade özgürlüğü yok, dayatılan bir proje var. Çocuklar dışarıdan manipüle ediliyor. Gençlerin yeri sokaklar ve dışarıdan yönlendirilen eylemler değil, kütüphane, laboratuar, spor salonlarıdır.
image

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA