SON DAKİKA

Haberertesi

UTKU ÇAKIRÖZER’DEN KINAMA

UTKU ÇAKIRÖZER’DEN KINAMA
Bu haber 29 Haziran 2016 - 20:31 'de eklendi ve 440 views kez görüntülendi.

CHP ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLİ UTKU ÇAKIRÖZER: “TÜRKİYE BU ACILARI HAK ETMİYOR”
CHP’li Çakırözer, terörün kanlı yüzünü İstanbul’da bir kez daha gösterdiğini söyledi ve “Terör bir insanlık suçudur. Ülkemiz bu acıları yaşamayı hak etmiyor. Hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum” dedi. Son olaylarda istihbarat ve güvenlik zafiyeti yaşadığının açık olduğunu belirten Çakırözer, sorumluları gereğini yapmaya davet etti.
“GÜVENLİK VE İSTİHBARAT ZAAFİYETİ VAR”
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi ve CHP Eskişehir Milletvekili Utuk Çakırözer, terörün kanlı yüzünü bu kez İstanbul’da gösterdiğini ve Türkiye’nin bu acıları yaşamayı hak etmediğini söyledi. Devletin ortak akılla yönetilebileceğini belirten Çakırözer, AKP iktidarının “sadece ben bilir, ben yaparım” anlayışının doğru olmadığını vurguladı. İstihbarat ve güvenlik zafiyeti nedeniyle ülkenin adeta kan gölüne döndüğünü belirten Çakırözer, acı olayda sorumluluğu olanları istifaya davet etti.
Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu, Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’nı görüşmeye devam ediyor. Tasarının görüşmeleri sırasında söz alan komisyon üyesi Çakırözer, İstanbul Atatürk Havaalanı’nda yaşanan saldırıyı değerlendirdi. “Bu saldırı hepimize yapılmıştır. Terör bir insanlık suçudur ve her türlü terörü şiddetle lanetliyorum. Kandan ve terörden beslenenlere bir kez daha lanet olsun. Hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor, onların acısını yürekten paylaşıyorum” dedi. Yurttaşlarının can ve mal güvenliğini sağlamanın devletin asli sorumluluğu ve görevi olduğunu belirten Çakırözer, Türkiye’nin yaşadığı acıları hak etmediğini söyledi. İstihbarat ve güvenlik zaafiyeti nedeniyle yaşanan onca acı olaya rağmen hiçbir yetkilinin sorumluluk alarak istifa etmediğine dikkat çeken Çakırözer, “Böyle bir şey kabul edilemez. Sorumluların zaman yitirmeden istifa etmesi gerekmektedir” diye konuştu. CHP’nin terörün ülke gündeminden çıkması için her türlü katkı ve desteği vermeye hazır olduğunu da belirten Çakırözer, devletin ortak akılla yönetilebileceğini ancak iktidarın iktidarının “sadece ben bilir, ben yaparım” anlayışıyla hareket ettiğini ve bunun da doğru olmadığını söyledi.
YATIRIM İÇİN HUZUR VE ÖZGÜRLÜK GEREK
Türkiye’de iş ve aş sağlanması için yatırım ortamının iyileştirilmesinin büyük önem taşıdığını belirten Çakırözer, yatırımcının ise her zaman kendine demokrasi, hukuk ve özgürlüklerin güvence altına alındığı “güvenli ve huzurlu liman” aradığını belirtirken şöyle dedi:
“Bu ülkede yatırım yapan, üreten, insanları için iş ve aş alanları oluşturan herkese saygı duyuyor ve destekliyoruz. Yatırımcı için ekonomiye katkı sağlayacak her türlü olanağı sağlayacak düzenlemeleri savunuyoruz. Ancak ‘yatırım ortamının iyileşmesi’ sadece bürokratik yükü azaltmakla olmuyor. Terör belasını ülkemizden temizleyemezsek, iç ve dış barışımızı sağlayamazsak, demokrasimizi batılı ülkeler seviyesine taşıyacak düzenlemeleri hayata geçiremezsek yatırım ortamında bir iyileşme beklemek tam bir hayalcilik olur. Örneğin uluslararası alanda kullanılan dilin de yabancı yatırımcıların yatırım yapacağı ülkeye gelişinde etkili olduğunun hepimiz farkındayız. Diplomatik ilişkilerin ülke menfaatleri göz önünde bulundurularak özenli yaklaşımlarla yürütülmesi gerekir. Oysa son yıllarda yaşananlar ve ülkemizin bugün getirildiği nokta ortadadır. Demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü, devletin saydamlığını ve hesap verebilirliğini güçlendiren politikalar olmaz ise arzu ettiğimiz yatırım gelmez. Keza dünyaya açık, AB’ye tam üyelik perspektifini güçlendiren, yurttaşına hesap veren bir hukuk devleti ve çağdaş demokrasi anlayışını egemen kılamazsak, ekonomide güven ve iş yapma iklimi yaratılamaz. Onun için gelin hep birlikte el birliği ile bu değerleri hayata geçirecek düzenlemeleri hayata geçirelim”
image

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA