SON DAKİKA

Haberertesi

SONUNDA LEMAN’A DA ÇATTI

SONUNDA LEMAN’A DA ÇATTI
Bu haber 08 Nisan 2016 - 20:20 'de eklendi ve 274 views kez görüntülendi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN LEMAN DERGİSİNİ ELEŞTİRDİ
Can Dündar ve Erdem Gül’e destek için adliyeye gelen ve fotoğraf çektiren konsoloslara “Siz kimsiniz ya. Bir de adliyede yanak yanağa fotoğraf çektirmişler” diye tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını kapağında mizahlaştıran Leman Dergisi’ne de çattı.
MUHTARLAR TOPLANTISININ GÜNDEMİ: LEMAN
Kapağında Tayyip Erdoğan ile bir muhtarın yanak yanağa olduğu bir karikatürle çıkan dergiyi, ‘muhtarları küçümsemek’ ve ‘konsolosçuluk’ ile suçlayan Erdoğan’a Leman Dergisi’nden yanıt gecikmedi.
LEMAN DERGİSİNİN YAYIN YÖNETMENİ ODATV’YE KONUŞTU
Derginin Genel Yayın Yönetmeni Tuncay Akgün, “Bizim derdimiz mahallenin muhtarlarıyla değil, keyfimizin kahyasıyla. Yani nasıl yaşayacağımızı, nasıl öleceğimizi, ne zaman susacağımızı ve ne kadar mizah yapacağımızı emretmeye çalışan keyfimizin kahyasıyla…” dedi.
Akgün, şunları söyledi:
“Komik olan muhtarların varlığı değil ki, komik olan Cumhurbaşkanı’nın sürekli olarak muhtarları ayağına çağırıp, onlar üzerinden BM’ye, İklim Zirvesi’ne, vs, posta koymasıdır. Yani bu durumun kendisi komik. Mesela Birleşmiş Milletler, dünyadaki tüm ilçe belediyelerinin başkan yardımcılarını toplayıp, insansız hava araçları lobisinden falan bahsetseydi, bu tabloya ancak denk düşerdi.
Kendisinin halkçı, bizim elit olmamız komik olmuş. Yahu bin küsur odalı sarayda oturup, muhtarları ayağına çağıran biz değiliz ki. Biz muhtara ikametgah almak için gidip çay höpürdetiyoruz burada. Biz diyoruz ki dünyaya posta koymak için muhtarlarımızı yorma, biz burada ikametgah ilmühaberi için sırada bekliyoruz, kuyruk uzuyor sonra.”
Tuncay Akgün, Tayyip Erdoğan’ın “Bunlarınki, Aşık Veysel’i kasketli olduğu için Ankara sokmayan zihniyettir” sözüne de Aşık Veysel’in şu dörtlüğüyle cevap verdi:
“Aldanma cahilin kuru lafına
Kültürsüz insanın külü yalandır
Hükmetse dünyanın her tarafına
Arzusu, hedefi, yolu yalandır”

image

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA