SON DAKİKA

Haberertesi

ŞİŞLİ’DE 10 KASIM

ŞİŞLİ’DE 10 KASIM
Bu haber 10 Kasım 2015 - 10:31 'de eklendi ve 251 views kez görüntülendi.

ŞİŞLİ’DEKİ ATATÜRK MÜZESİ YENİDEN AÇILDI
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından aslına uygun olarak restore edilen Şişli’deki Atatürk Müzesi, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün katılımıyla Ulu Önder Atatürk’ün ölümünün 77.yılında yeniden hizmete açıldı.
MÜZE TAMAMEN YENİLENDİ
Açılış törenine İBB Meclisi 2. Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, Şişli Kaymakamı Salih Işık, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve İBB Kültür Daire Başkanı Abdurrahman Şen katıldı. Restorasyon çalışmaları 734 bin liraya mal olan Atatürk Müzesi için, Atatürk’ün silikon heykeli yaptırıldı. Ayrıca Atatürk’ün kişisel eşyaları ile Türk ressamlara ait 11 adet yağlı boya tablo restorasyondan geçirildi.
BAŞKAN İNÖNÜ: “KURTULUŞ SAVAŞININ PLANLARININ TEMELLERİ BURADA ATILDI”
Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, “Ulu önderimizin Kurtuluş Savaşı planlarının temellerini attığı Atatürk Müzesi’nin bugün açılışını yapıyoruz. Bu vesile ile Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ü ölümünün 77. Yılında saygıyla ve özlemle anıyoruz. Tüm yurttaşlarımızı, milli mücadelenin önemli hatıralarının ve Atatürk’ün şahsi eşyalarının sergilendiği Atatürk Müzesi’ni ziyarete ederek bu tarihi mirasa tanıklık etmeye davet ediyoruz” açıklamasında bulundu.
image
image

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA