SON DAKİKA

Haberertesi

SEFALETTEN TBMM YÖNETİMİNE

SEFALETTEN TBMM YÖNETİMİNE
Bu haber 20 Kasım 2015 - 11:21 'de eklendi ve 290 views kez görüntülendi.

CHP’Lİ ROMAN MİLLETVEKİLİ ÖZCAN PURÇU TBMM KATİP ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ
Türkiye’nin ilk Roman milletvekili, CHP İzmir Milletvekili Özcan Purcu, CHP’de yapılan seçimde TBMM katip üyeliğine seçildi. Türkiye’nin ilk Roman milletvekili Purcu, Romanlar açısından bir ilke daha imza atacak.
KIRMIZI PLAKALI MAKAM ARACI KULLANACAK
Purcu’nun makam arabası ‘kırmızı plakalı’ olacak ve böylece Türkiye Cumhuriyeti’nde ilk defa bir Roman ‘kırmızı plakalı’ makam aracına binmiş olacak. Purçu katip üyeliğe seçilmesiyle ilgili şunları söyledi.
“ROMAN KESİMİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”
“Öncelikle çok mutluyum, çok sevinçliyim, bu göreve layık olmak için elimden geleni yapacağım. İlk defa gariban halktan gelmiş birisi Meclis’in en üst makamında görev yapacak. Bu Roman kesimi için çok önemli bir şey. CHP, bir kez daha halkçı parti olduğunu gösterdi” diyen CHP’li Purcu sözlerine şöyle devam etti:
“CHP, DEMOKRASİ ANLAMINDA BİR İLKE İMZA ATTI”
“CHP, bundan sonra etnik kimliklerin herkesin partisi olacak. Herkesin eşit haklara sahip olduğunu gösterecek. Genel Başkanımıza, Genel Başkan Yardımcılarına ve beni bu göreve layık gören milletvekilerine teşekkür ediyorum. Demokrasi anlamında CHP bir ilke imza attı. Roman kökenli bir kişi ilk defa Meclis’te TBMM yönetiminde yer alacak.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA