SON DAKİKA

Haberertesi

PETEK’İN MAKBUZU DA SAHTE

PETEK’İN MAKBUZU DA SAHTE
Bu haber 26 Mayıs 2017 - 19:39 'de eklendi ve 834 views kez görüntülendi.

AYKUT ERDOĞDU GÜLEN’NİN CHP’YE BAĞIŞ YAPTIĞI MAKBUZUN SAHTE OLDUĞUNU SÖYLEDİ
Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanı Reşat Petek’in gösterdiği CHP belgesi ile ilgili CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, düzenlediği basın toplantısında açıklama yaptı. Erdoğdu, Fethullah Gülen’in 1967 yılında CHP’ye bağış yaptığı iddia edilen belgenin sahte olduğunu söyledi.

“İNTERNETTEN SATILAN BELGE”
image
Darbe komisyonunun CHP’li üyesi Aykut Erdoğdu, belgeye ilişkin şunları söyledi: “Bu belge internet satış sitelerinde koleksiyoncular tarafından asılan boş makbuzların temin edilerek sonradan üzerine doldurulması sonucu elde edilmiştir. Bu makbuzlar seri halde İnternet sitelerinde satılmaktadır. Bir çocuk zekasıyla bu makbuz satın alınmış üzerine gülenin bağış yapmış gibi gösterilerek sahtekarlıkla bağış yaptığı gösterilmiştir. 5 bin lira o tarihte 560 dolar bir vaiz maaşı ortada.”

“KOMİSYON RAPORUNA NEDEN YAZILMADI?”

“Bu kadar ahmakça ve vicdansızca ahlaksızca bu iftiranın atılmasını kınıyoruz bu iftirayı yargıya taşıyacağız. Kontrollü darbenin, kontrollü raporu iftira ile yürümektedir. Bir iftirayla ikiz kardeşlerini CHP’ye yamamaya çalışıyorlar. Darbe dediğiniz bu bunu yapanlar hukuk önünde de verecekler hesabını, millete de Allah’a da verecekler. Reşat Petek bu sahtekarlığın kullanıcısıdır. Sitelerde bu makbuzlar satılmaktadır. Kime satıldığı bellidir. Yargı cesaretle üzerine giderse kimin aldığı görülecektir. Bu açıklamayı raporun içinde görmedik. Madem böyle ciddi iddian, önemli belgelerin var niye raporun metnine yazamadın Reşat Petek. Bu komisyon raporu diye yutturulmaya çalışılan AKP iftirası darbenin siyasi ayağını saklamaya yöneliktir. Bu darbe araştırma komisyonu raporunda bir tek siyasi ayak yoktur. Bu siyasi ayağı gizleme çabasıdır”

PETEK NE DEMİŞTİ?

Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanı Reşat Petek, basın toplantısında Gülen’in CHP’ye para yardımı yaptığına dair bir belge göstererek şöyle konuşmuştu: “Dikkat çeken belgelerden bir tanesi, kendisi ilkokul mezunu olmadan vaizliğe atandı. 1967 yılında bakıyorsunuz bir partiye, CHP’ye bir tahsilat 5 bin lira bağışta bulunduğu anlaşılıyor”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA