SON DAKİKA

Haberertesi

ODUNPAZARI’NDA MUMCU’YA SAYGI

ODUNPAZARI’NDA MUMCU’YA SAYGI
Bu haber 04 Şubat 2016 - 13:18 'de eklendi ve 328 views kez görüntülendi.

UĞUR MUMCU PARKI ZİYARETÇİLERLE DOLUP TAŞIYOR
Odunpazarı Belediyesi’nin, Türkiye’nin aydınlık gazetecilerinden biri olan Uğur Mumcu’nun anısına yaptığı park halk tarafından büyük ilgi görüyor. 23 Ocak tarihinde açılışı yapılan parkta, Uğur Mumcu’nun suikasta uğradığı aracı ibret anıtı olarak sergileniyor.
UĞUR MUMCU PARKI 8 BİN M2
Odunpazarı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından Büyükdere Mahallesi Buse Sokak üzerinde 8 bin metrekarelik alana yapılan Uğur Mumcu Parkı’nda 16 farklı şehirden gelen mermerlerle hazırlanan ve gazete kupürlerinden oluşan Uğur Mumcu Anıtı ile Mumcu’nun bombalı saldırıya uğradığı aracının sergilendiği anıt bulunuyor.
MUMCU’NUN “06 YR 245” PLAKALI ARACI ODUNPAZARI’NDA
Eskişehir’de yaşayan ve Eskişehir’e turistik gezi amacıyla gelen vatandaşlar soğuk havaya rağmen, Mumcu’nun bombalı saldırıya uğradığı ve failleri bulunana kadar özel cam bölmede sergilenecek “06 YR 245” plakalı 1984 model aracı görmek için geliyor. Parkta bulunan Uğur Mumcu Anıtı’nı ziyaret eden vatandaşlar duygu dolu anlar yaşıyor.
AÇIK HAVA KÜTÜPHANELERİ OKURLARIN HİZMETİNDE
Parkta ayrıca vatandaşların kitap okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak adına Uğur Mumcu kitaplarının yanı sıra çocuk ve gençlik kitaplarının da bulunduğu açık hava kütüphaneleri bulunuyor. Vatandaşlar park içerisinde bulunan açık hava kütüphanelerinden kayıt işlemi yaptırmadan aldıkları kitapları okuduktan sonra geri getirerek yenilerini alıyor.
AKSİYON ALANLARI İLGİ ÇEKİYOR
Aksiyon alanında bulunan “Kaykay Pisti, Tırmanma Duvarı ve Su Duvarı” ile Eskişehir’de büyük bir eksikliği gideren parkta gençler bisiklet, kaykay ve patenleriyle keyifli zamanlar geçiriyor. Odunpazarı Belediyesi tarafından farklı bir park formatında yapılan alanda vatandaşların daha rahat bir ortamda yürüyüş yapabilmeleri için modern kent mobilyalarının yerleştirildiği yürüyüş yolları ve bir adet kafeterya bulunuyor.
ÇOCUKLAR İÇİN ÖZEL ALANLAR DA VAR
Farklı çocuk oyun gruplarının da olduğu parkta boyama duvarı da bulunuyor. Parkta ayrıca 1 adet amfi tiyatro alanı ve meraklıları için model uçak pisti de vatandaşın hizmetine sunuluyor.
image

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA