SON DAKİKA

Haberertesi

ODUNPAZARI’NA BİR ÖDÜL DAHA

ODUNPAZARI’NA BİR ÖDÜL DAHA
Bu haber 26 Kasım 2015 - 11:54 'de eklendi ve 355 views kez görüntülendi.

ÇEKÜL VAKFI ODUNPAZARI BELEDİYESİNİ ÖDÜLLENDİRDİ
Tarihi Kentler Birliğinin (TKB) 14 yıldır düzenlediği Özendirme Yarışmasının ödül töreni kapsamında Odunpazarı Belediyesi Süreklilik Ödülü’ne layık görüldü. ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen’den ödülü alan Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Odunpazarı’ndaki tarihi koruyacakları ve tarihine sahip çıkacaklarını belirterek, Odunpazarı’nı Türkiye’nin en iyi turistik bölgelerinden biri haline getireceklerini söyledi.
ODUNPAZARI DAMGA VURDU
2014 yılında YAPEX Restorasyon Fuarında Eskişehir’i temsilen katılan hazırladığı stant ile fuara damgasını vuran Odunpazarı Belediyesi, bu yılda YAPEX Restorasyon Fuarında aldığı ödül ile damga vurdu.
Tarihi Kentler Birliğinin (TKB) 14 yıldır düzenlediği Özendirme Yarışmasının ödül töreni, her yıl Antalya’da büyük bir ilgiyle izlenen YAPEX Restorasyon Fuarında yapıldı.
SÜREKLİLİK ÖDÜLÜ ODUNPAZARI’NA
Bu yıl yarışmaya 32 belediye, toplam 51 proje ile başvurdu. Törende Büyük Ödül ve Özel Ödüllerin yanı sıra 5 Proje, 5 Uygulama ve 6 Süreklilik Ödülü ile 13 Başarı Belgesi sahiplerine verildi.
YAPEX Restorasyon Fuarında gerçekleşen ödül töreninde Odunpazarı Belediyesi, koruma alanında bütüncül bir programı ve kapsamlı senaryoları uzun süre, istikrarlı bir biçimde uygulamaya devam eden belediyelere verilen “Süreklilik Ödülüne” layık görüldü.
ODUNPAZARI’NA ÖDÜL GETİREN 2 PROJE
“Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması” kapsamında süreklilik ödülüne layık görülen Odunpazarı Belediyesi, Odunpazarı kentsel sit alanı içinde devam eden sivil mimarinin korunması ve sokak sağlıklaştırma çalışmalarının parçası olan Sivrioğlu Konağı Restorasyonu ve Çürük Hoca Sokak Sağlıklaştırma Projeleri ile katıldı.
TARİHE SAHİP ÇIKACAĞIZ
Odunpazarı Belediyesi’ne verilen süreklilik ödülünü Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen’in elinden aldı. Başkan Kurt, ödül töreninde Tarihi Odunpazarı bölgesini daha da canlandıracaklarını belirtti. Tarihi Bölgeyi canlandırmak adına Odunpazarı Belediyesi olarak çağdaş bir yönetim mantığı ve yönetim anlayışı içerisinde ‘Alan Yönetimi’ sistemini Odunpazarı’nda uygulayacaklarını ifade eden Başkan Kurt, Odunpazarı’ndaki tarihi koruyacakları ve tarihine sahip çıkacaklarını söyleyerek, Odunpazarı’nı Türkiye’nin en iyi turistik bölgelerinden biri haline getireceklerini ifade etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA