SON DAKİKA

Haberertesi

MUJİCA KILIÇDAROĞLU İLE BULUŞTU

MUJİCA KILIÇDAROĞLU İLE BULUŞTU
Bu haber 06 Kasım 2015 - 17:51 'de eklendi ve 463 views kez görüntülendi.

URUGUAY ESKİ DEVLET BAŞKANI İLE CHP LİDERİ KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİLER.
Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun organizasyonula Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçoğlu ve dünyanın en fakir devlet başkanı olan Uruguay eski Devlet Başkanı Jose Mujica, Bakırköy Balıkçılar Barınağı’nda kahvaltıda bir araya geldi.
VELİ AĞBABA, SEZGİN TANRIKULU, MURAT KARAYALÇIN, ZEYNEL EMRE VE BÜLENT KERİMOĞLU DA HAZIR BULUNDU
Kahvaltıya, Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba, Sezgin Tanrıkulu, İl Başkanı Murat Karayalçın, Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu ve İstanbul Milletvekili Zeynel Emre’nin de katıldı.
KAHVALTININ MÖNÜSÜ SİMİT VE ÇAY OLDU
Dünyanın en fakir ve mütevazi devlet başkanı olan Mujica’ın kahvatı mönüsü de özenle seçildi. Lüks bir mekan yerine balıkçılar barınağında plastik masalarda ikram edilen kahvaltı simit, peynir ve çaydan oluştu.
KILIÇDAROĞLU GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI
Oldukça keyifli geçen sohbetin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gündeme ilişkin şu açıklamalarda bulundu: “Yargının bağımsız olmadığı, medyanın özgürce haber yapamadığı bir sistem içinde siz bu tür davaları adaletle sonuçlanmasını bekleyemezsiniz. Siz davaları sürekli olarak belli yerlere öteliyorsunuz. Eskişehir’de güvenlik yok diyorsunuz Kayseri’ye. Kayseri’dekini Eskişehir’e. Faili meçhulleri siz yargı kararıyla kapatırsanız o ülkede siz demokrasiden insan haklarından söz edemezsiniz. Türkiye üçüncü sınıf demokrasiye değil birincisi sınıf demokrasiye ihtiyacı var. Çatışma sürecine gelince, baştan beri zaten bu sorununun onların söylediği şekilde çözemeyeceklerini defalarca defalarca defalarca anlattım. İktidar olanlar sorunu çözerlerse, ilk gidip kutlayan kişi de ben olurum. Onlar hatalı tutumlarında ısrar ediyorlar. Medyadan neden korkuyorsunuz? Haber veriyor. Beğenmezseniz almazsınız, izlemezsiniz. Onları susturmak, iktidarın savunuculuğunu yapan bir düşünce şu anda egemen zaten AKP hükümetinde. Ve bu sorun Türkiye’nin en temel sorunlarından biri olmaya aday. Medya rahatlıkla yazabilmeli, eleştirebilmeli. Hükümetin eleştirilmediği bir medya ordusu Türkiye’ye felaketi getirir. Eğer medya özgür değil, halkın haber alma kanalları tıkanıyorsa o ülkede demokrasi olmaz.
İYİ POLİS KÖTÜ POLİS!
İyi polisi Davutoğlu oynuyor. Kapının arkasında, şimdi rahatlıkla kendi TV programlarında belli medya organlarında yazarlar açıkça suçlanıyor, gazete patronları tehdit ediliyor. Sen artık gazeteyi yönetemezsin diyorlar. Bu benim aklıma hiç gelmeyen bir olay. Bu cüreti nereden alıyor bunlar? Bu desteği nereden alıyorlar. O nedenle ben sayın Davutoğlu’na çağrı yapıyorum, sen bu söylemlere destek veriyor musun vermiyor musun? Sen bunlardan mı balkon konuşmasındaki düşüncelerinden yana mısın? Biz de o zaman anlarız ki Davutoğlu herkesi kucaklıyor, medya üzerinde baskı olmayacak ve bunun da güvencesi hukuk düzeni olacak. Eğer Davutoğlu bu konuda açıklama yapmazsa, doğrudan doğruya biz baskıcı yönetimden yanayız, gazetecilerin işine son vereceğiz, bizim dediklerimizi yapmazlarsa her türlü baskıyı kuracağız anlamına geliyor.
FOTOĞRAFLAR: Yalçın Çetin
image
image

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA