SON DAKİKA

Haberertesi

MUHARREM İNCE İSTANBUL’DA KONUŞTU

MUHARREM İNCE İSTANBUL’DA KONUŞTU
Bu haber 05 Haziran 2016 - 11:28 'de eklendi ve 506 views kez görüntülendi.

“CUMHURİYET’İ GERİ ALACAĞIZ”
CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce, “Sonsuza kadar Laik Türkiye” mitingleri kapsamında İstanbullularla buluştu. Bostancı gösteri merkezini dolduran partililere yaklaşık 1,5 saat konuşan İnce, iktidara sert eleştriler yöneltti.
YOĞUN KATILIM
Bostancı gösteri merkezindeki toplantıya İstanbul milletvekili Yakup Akkaya, Bolu milletvekili Tanju Özcan, Trabzon milletvekili Haluk Pekşen, Tekirdağ milletvekili Emre Köprülü, Balıkesir milletvekili Namık Havutça, Bilecik milletvekili Yaşar Tüzün, ve Edirne milletvekili Erdin Bircan, Batman, Yalova, Düzce ve Ordu il başkanları, Kırklareli belediye başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Yalova belediye başkanı Vefa Salman, Bakırköy eski belediye başkanı Ateş Ünal Erzen ile çok sayıda eski dönem milletvekili ile yaklaşık 2500 partili katıldı.
MUHARREM İNCE’NİN KONUŞMASINDAN SATIRBAŞLARI ŞÖYLE
“MİSAFİR DEĞİL EVSAHİBİYİZ”

Bu salonda bütün yaşlarını partisi için mücadele ile geçiren insanlar var. Ben partinin gençlİk kolunda çalıştım, ilçe sekretereliği, yaptım. 14 yıldır milletvekillliği yapıyorum. Ömrümün tüm bölümlerini CHP’ye adadım. Bugün kendini CHP yerine koyup da, beni misafir yerine kimse koyamaz. Ben bu partiye milletvekilliği için gelmedim. Rahmetli İsmail Cem’in afişlerini asarak büyüdüm ben. Ecevit’in adını, zifti eritip duvarara yazarak geldim ben. Biz parti içi muhalefet değiliz, ev sahibiyiz!
“ÖNCE İNSAN, ÖNCE EMEK”
Bizler cumhuriyetin kazanımlarına sahip çıkıp bir şeyler yapmak isteyen insanlarız.
Biz bu toplantılarda geleceğimizi konuşuyoruz. Biz farkındalık yaratmak için buradayız. Biz gençlerimize özgürlük şarkıları söyletmek için buradayız. Üniversite özerkliği için, iş güvenliği için, buradayız. AKP bölünsün de iktidara gelelim diye düşünenlerden olamayanlar olduğumuz için buradayız. Zincirlerini kıranlar, acılarından değil umutlarından söz eden insanlar olduğumuz için buradayız.
Önce insan, önce emek demek için buradayız…
“BAŞBAKAN GÖRÜNÜMLÜ YAVER”
Düşük profilli Başbakan aradılar. Bunun için oylama yaptılar. Düşük profilli demek kafası basmayan demektir. Peki Davutoğlu çok mu yüksek profilliydi? Şimdi de bin deyince bin ali in deyince in ali gençler çok iyi laf bulmuş. O başbakan görünümlü bir yaver. Yaşamını yitiren çocukların vebali Davutoğlu’nun payı sorumluluğu var mı? Var. Kaçak saraya direnemeyen o değil mi. CHP terör örgütlerine yardım ediyor diye chpye laf atan o değil mi? Milyonlarca insanın kimlik bilgilerini çaldırmadı mı. Ben bu adama hakkımı helal etmiyorum. Kim ederse etsin.
“SAĞCILARI ADAY GÖSTEREREK İKTİDAR OLAMAYIZ”
El yordamıyla yönetilen bir parti olmazsak buradan çıkabiliriz. Algı dağınıklığını ortadan kaldırırsak, sağcı bir adamı aday gösterip halkı kandırmak yerine, ben buyum ilkelerim bu dersen buradan çıkabiliriz. Kahramana kurtarıcıya ihtiyacımız yok, topyekün bir dayanışma ile çıkacağız, hepsinden önemlisi 1919 ruhuyla Atatürk nasıl çıktıysa biz de öyle çıkacağız. CHP şemsiyesi altında çıkacağız, kimseyi ötekileştirmeden, kim mağdursa kim haklıysa onun yanında olacağız.
Eğer 14 15 yaşında Kürt çocukları öldürülüyorsa o çocukların da yanında olacağız.
Ezen mi ezilen mi olduğuna bakacağız. Modern dünyanın bugün insanlığa armağanı bugün için en önemlisi özgürlükçü laik demokrasidir. İnsanları kutuplaştıran iktidar bizi de tehlikeye atıyor. Biz Mevlana’nın Hacı Bektaşi velinin torunları olarak bunların İslam’ını kabul etmiyor. İslam bu değil.
2023 YILINDA CUMHURİYETİ GERİ ALACAĞIZ
Türkiye’yi bir restorasyona sokarak 2023 de cumhuriyeti tekrar geri alacağız hep birlikte. Projemizi biraz anlatayım size, ekonomik kalkınma, barınma, iş güvenliği bunları konuşacağız. 14 yıl içinde tek ürettikleri Ağaoğlu inşaattır. Onlar AVM’leri konuşsun. Salıdan salıya diktatör bozuntusunun laflarına cevap veren bir CHP olmayacağız.ODTÜ’de mescid tartışmasına girmeyeceği ODTÜ’de yüksek teknolojiyi konuşacağız. Hukukun üstünlüğü nerede yargı çay toplayan bir yargıdır. Bizim görevimiz yargıya ayar vermek değil, yargıya cesaret vermektir. Hukukun üstünlüğünü uygulayacağız, Kimlik siyasetinden bu ülkeyi kurtaracağız. Kürt, Çerkez, Türk bu kimlikler onurumuzdur ama teslim olmayacağız. Kimliklerin dışında Türkiye’yi konuşacağız. Şu an Türkiye teröre yardım eden bir ülke olarak anılıyor bunun sonuçlarını biz çekeceğiz gelecekte. Biz eğilmeyeceğiz. Biz terörden çok çekmiş bu ülkeyiz. Biz barıştan vazgeçmeyeceğiz. Bu kıt akıllılar yurtta sulh cihanda sulh lafını kavrayamaz. Gezi ruhunu cumhuriyet halk partisi kadrolarında yaşatacağız.
image

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA