SON DAKİKA

Haberertesi

MALTEPE’NİN SANATÇI ÇALIŞANLARI

MALTEPE’NİN SANATÇI ÇALIŞANLARI
Bu haber 09 Kasım 2015 - 21:13 'de eklendi ve 422 views kez görüntülendi.

BU TİYATRONUN OYUNCULARI BELEDİYE PERSONELİ
Maltepe Belediyesi çalışanlarının oluşturduğu tiyatro topluluğu tarafından sahnelenen ve Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın da izlediği “Yer Altındakiler” oyunu, büyük bir ilgi gördü.
PERSONEL OYNADI BAŞKAN İZLEDİ
Maltepe Belediyesi çalışanlarının oluşturduğu “Tiyatro Maltepe”nin, “Yer Altındakiler” isimli tiyatro oyunu, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde (TSKM) sahnelendi. Tiyatro oyununu izleyenler arasında, tiyatronun kurulmasına öncülük eden Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç da vardı. Mart ayında kurulan “Tiyatro Maltepe” için, belediyenin farklı müdürlüklerinde görev yapan şoförden, hemşireye, stajyer öğrenciden, sekretere, psikolog ve şehir planlama uzmanından, biyoloğa değişik meslek gruplarından 17-50 yaş aralığında çalışanlar bir araya geldi. Maltepelilerin beğeniyle izlediği Aziz Nesin ve Anton Pavloviç Çehov’un oyunlarının derlemesiyle oluşan iki perdelik komedi oyununu Kubilay Erdelikara uyarlayıp yönetti. Oyunda, siyasetten, günlük hayattan insan öykülerinin, iyilik ve kötülük kavramlarının işlendiği ve siyasi taşlamalar sahnelendi.
BAŞKAN KILIÇ: “SİZLERLE GURUR DUYUYORUM”
Oyunun gösterimi sonrası sahneye çıkarak bir konuşma yapan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Belediyemin böyle bir ekibi oldukça Maltepe’de tiyatro adına birçok şeyin değişeceğini umut ediyor, etmekten öte bunu görüyorum. Zaten ekipte, büyük tiyatro ustası Emin Olcay’ın öğrencisi olduğunu bildiğim arkadaşlarım da var. Arkadaşlarımızın belediye adına güzel işler yapacağını biliyor ve destekliyorum. Bu anlamda Emin Olcay ve çalışma arkadaşlarımla gurur duyuyorum. Bu güzel oyunu bizler izlettikleri ve ilçede önemli bir tiyatro grubunu oluşturdukları için ayrıca kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA