SON DAKİKA

Haberertesi

KILIÇDARUĞLU PARTİ MECLİSİNDE KONUŞTU

KILIÇDARUĞLU PARTİ MECLİSİNDE KONUŞTU
Bu haber 23 Ocak 2016 - 12:03 'de eklendi ve 293 views kez görüntülendi.

CHP’NİN YENİ PARTİ MECLİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kurultay sonrası ilk Parti Meclisi toplantısında konuştu.
ERDOĞAN’A: “KARIN AĞRISINI” SALI GÜNÜNE KADAR AÇIKLAMAZSAN…
CHP Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek şöyle dedi:
“Sayın Cumhurbaşkanı ile aramızda özel bir tartışma var. Geçen muhtarlar toplantısında benim kullanmaktan utanacağım sözcükleri kullandığı için ben onları kullanmıyorum. Ama benim yaptığım bütün eleştirileri herkes tek tek okuyabilir. İçinde tek bir hakaret içeren sözcük yoktur. Tek bir sözcük yoktur. Ama o yapıyor. Bence hiç önemli değil. Kişi kendi iç dünyasında nasılsa o diline vurur. İç dünyası demek ki öyle. Benimle ilgili şöyle bir cümle kullanmış. ‘Aslında bu zatın- bana söylüyor-asıl karın ağrısını da ortaya dökerim ama inanın ben bu konuları konuşmaktan hicap duyuyorum’ diyor. Kendisine Salı gününe kadar izin veriyorum. Şu karın ağrısı işini bir açıkla kardeşim, niye açıklamıyorsun? Benim karnım ağrımıyor. Ama senin karnının ağrımasını da istemem. Salı gününe kadar açıkla, karın ağrısını gider, emin ol ben Salı günü sana hepsinin cevabını vereceğim, tek tek belgeleriyle, bakın konuşurken öyle karından atma yok, açık ve net bütün belgeleriyle ortaya koyacağım, bakın ben söylüyorum, ona da diyorum, karın ağrısı çekme, Salı gününe kadar bir açıkla, biz de öğrenmiş olalım, bakarsın Salı günü ben sana teşekkür ederim, açıkladığın şeyler çok önemlidir, kusura bakma derim ama açıklamazsan Salı günü cevabını alacaksın.”
KILIÇDAROĞLU CHP’NİN 7 GÖRÜŞÜNÜ AÇIKLADI
Kılıçdaroğlu 7 başlıkta CHP’nin savunduğu görüşleri açıkladı.
“Biz bunları savunuyoruz:
1- Elinde sopa olan devlet istemiyoruz. Halkına hesap veren, halkına hizmet eden devlet istiyoruz. 21. yüzyılda ortaçağ Türkiyesi istemiyoruz.
2- Hukukun üstünlüğüne inanan bir hukuk devleti istiyoruz. Siyasetçiler, gençler asıldı bu ülkede. Birinci sınıf demorkasi istiyorsanız gelin darbe hukukundan arındıralım. Açık net söylüyorum, her zaman darbelere karşı olduk, siz de karşıysanız gelin kaldıralım.
3- Kimse adalete güvenmiyor. İçinde adaletin olmadığı saraylar yaptık. Kimse yargıya güvenmiyor, yargıyı bu hale kim getirdi? Gelin yargıyı her türlü vesayetten arındıralım.
4- Darbeciler yasa yaparken kendilerini düşünürler. Geleceği de düşünmezler. Gelin siyasi partiler, seçim yasasını kaldıralım yenisini çıkaralım. Gelin barajı kaldıralım. Milli iradeye niye darbe vuruyorsun? CHP’ye karşı oluşan haksız önyargıları alt üst edeceğiz.
5- Hem demokrasi diyeceksiniz, hem düşüncesini açıklayan insanı mahkum edeceksiniz. Ben düşüncemi dile getirip tartışmayacaksak nasıl ileri gideceğiz? Düşünceyi ifade özgürlüğünü ileri götüremezsek uygar dünyanın nasıl insanı olacağız?
6- Vatandaş bilgiyi nasıl alacak? 21. yüzyılda insanlar haberleri izliyor. Siz medya üzerine baskı kuruyorsunuz, şu haberleri yapma, yaparsan hapse atarım diye. Bu Türkiye’ye yakışmıyor.
7- 30 yıldır bir sorun var önümüzde. Şu sorunu toplumsal uzlaşmayla çözelim. Yeri Meclis, milli iradenin Kabesi. Kurucu, Gazi Meclis. 30 yıllık sorunu çözemiyoruz. Akıl mı yok bizde? Niye her gün şehit gelsin, niye kan aksın? Niye sorunlar oy için kullanılsın. Bunları kabul etmiyoruz.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA