SON DAKİKA

Haberertesi

KILIÇDAROĞLUNDAN SERT SÖZLER

KILIÇDAROĞLUNDAN SERT SÖZLER
Bu haber 20 Şubat 2016 - 11:21 'de eklendi ve 315 views kez görüntülendi.

CHP İSTANBUL İL ÖRGÜTÜ ÇALIŞMA KAMPINA GİRDİ
CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın iki gün sürecek çalışma ve değerlendirme kampı başladı. Çalışma toplantısına CHP Lideri Kılıçdaroğlu, genel sekreter Kamil Okyay Sındır, Parti Meclisi üyeleri, İstanbul Milletvekilleri, İstanbul il başkanı Cemal Canpolat ve il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları ve belediye başkanları katılıyor.
CHP Lideri Kılıçdaroğlu, kampın açılışında konuştu.
“ALTI SALDIRIDA 234 VATANDAŞIMIZI KAYBETTİK”
Genel Başkan Kılıçdaroğlu, “Son altı saldırıda 234 yurttaşımız hayatını kaybetti. Hiç bir ülke eğer savaşta değilse böyle bir travmayı yaşamamıştır. Peki bu acı tablonun karşısında sorumlu var mı? Sorumluluk üstlenen var mı?
“TERÖRE YARDIM VE YATAKLIK YAPTILAR”
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Cumhuriyet savcılarını da göreve çağırmamız lazım. Gidiyorsun gariban vatandaşı buluyorsun yardım ve yataklıktan peki bu ülkeyi yönetirken terör örgütlerine yardım ve yataklık yapan bir siyasal partiyi neden sorgulamıyorsunuz. Açık ve net terör örgütlerine Adalet ve Kalkınma Partisinin yöneticileri, kaçak sarayda oturan da dahil yardım ve yataklık yapmışlardır” dedi.
“KAÇAK SARAYDA OTURAN DA DAHİL YARDIM VE YATAKLIK YAPMIŞLARDIR”
Açık ve net terör örgütlerine Adalet ve Kalkınma Partisinin yöneticileri, kaçak sarayda oturan da dahil yardım ve yataklık yapmışlardır. Bunun sonucudur ki bugün Türkiye kan gölüne dönmüştür. Yardım ve yataklık yapana bakmıyoruz. Dönmüşüz yüzümüzü başka tarafa, buraya bakın diyorlar bize. Önce o yardım ve yataklık yapanların bu milletin önünde hesap vermesi lazım.
“TÜRKİYE NEDEN PAKİSTANLAŞTI, YARDIM VE YATAKLIK YAPTIKLARI İÇİN”
Vatandaşın da şu soruyu sorması lazım, biz size yetkiyi ülkeyi iyi yönetin diye, ülkenin sorunlarını çözün diye verdik. Biz size yetkiyi terör örgütlerine yardım ve yataklık yapın diye vermedik. Türkiye neden Pakistanlaştı, yardım ve yataklık yaptıkları için. Bu gerçeği herkesin bilmesi lazım.
“ELLERİNE SİLAH VERDİNİZ. GÖNDERDİNİZ, MÜSLÜMANI MÜSLÜMANA KIRDIRDINIZ SURİYE’DE”
Gerçekler acı biliyorum. Gerçekler sorunlu onu da biliyorum. Ama bu gerçekleri halka anlatmak bizim görevimiz, bizim namus borcumuz. Ülkemizi seviyorsak o terör örgütlerine yardım ve yataklık yapan Adalet ve Kalkınma Partisi yöneticilerini bizim sorgulamamız lazım. Özellikle kendi tabanının sorgulaması lazım. Hangi gerekçeyle siz bu yardım ve yataklığı yaptınız. Ellerine silah verdiniz, kentleri şehirleri silah deposu haline döndürdünüz. 70 ilden IŞİD’e militan devşirdiniz. Bütün cihatçı grupları Türkiye’de eğittiniz. Ellerine silah verdiniz. Gönderdiniz, Müslümanı Müslümana kırdırdınız Suriye’de.
İlk sorunumuz bu memlekete huzur getirmek. Bu memlekete huzuru ancak ve ancak CHP getirebilir. Bizim verilmeyecek hiçbir hesabımız yoktur. Biz kul hakkı yiyen bir parti değiliz. Biz köşeyi dönen bir parti değiliz. Biz vatandaşın cebine göz koyan bir parti değiliz.
“ONLAR SANIYORLAR Kİ KEFENLERİN CEBİNİ VAR”
Benim bin katlı apartmanım olsa ne olur, Türkiye’nin en büyük binası benim olsa ne olur, bu ülke huzura mı erecek, onlar sanıyorlar ki kefenlerin cebini var, giderken dolar dolduracağız, o da yok arkadaşlar, dünya malına bu kadar tamah nasıl oluyor?
“KENDİ ARAMIZDAKİ TARTIŞMALAR BUNLARIN HİÇBİRİSİ OLMAYACAK ARKADAŞLAR”
Bizim görevimizin zor olduğunu da biliyorum. Halkı aydınlatma görevinin zor olduğunu da biliyorum. Ama hepimizin görevi var gerekirse iğneyle kuyu kazacağız. Kendi aramızdaki tartışmalar bunların hiçbirisi olmayacak arkadaşlar, yok öyle bir şey. Ülkenin bu kadar derdi var. Bu dertleri çözeceğiz. Dertleri çözmek için sorumluluk üstlenmekten kaçınmıyoruz. Bu kadar derde rağmen diyoruz ki bu sorunların tek çözüm adresi var, o da CHP’dir.”
image
image

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA