SON DAKİKA

Haberertesi

KILIÇDAROĞLU’NDAN PROVAKASYON AÇIKLAMASI

KILIÇDAROĞLU’NDAN PROVAKASYON AÇIKLAMASI
Bu haber 08 Haziran 2016 - 16:37 'de eklendi ve 301 views kez görüntülendi.

CHP LİDERİ HAVAALANINDA BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yaralıları ziyaret etmek ve şehit cenazeleri törenine katılmak için geldiği İstanbul’dan ayrılırken Atatürk havaalanında düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalar yaptı.
Kılıçdaroğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi.
“BEN BÖYLELERİNE PAPUÇ BIRAKMAM”
Terörü elbette lanetleyeceğiz ancak bizim güvenliğimizi sağlamak için canını feda eden şehitlere borcumuz varsa bunu ödeyeceğiz. Önce uyardılar cenaze törenine katılmayın diye. Niye katılmayacağız? “Efendim olaylar çıkar, sizi taşlayabilirler” Eğer bir şehit varsa onun cenaze törenine katılmak bir namus borcudur. Taş atılacak, yumurta atılacak. Ben böylelerine meydanı bırakmam.”
“MERMİYİ EMNİYETE TESLİM EDECEĞİZ”
“Cemaate saygılarımı ve hürmetlerimi sunmak istiyorum. Cemaat, son derece saygılı bir şekilde namazı eda etmiştir. Ama aralarına katılan 5-6 kişi özellikle provakasyon yapıyor, cemaati tahrik etmeye çalışıyor. Camide siyaset yapılmaz arkadaşlar, cami avlusunda siyaset yapılmaz. O nedenledir ki cami cemaati namazını kılarken son derecede sakin ve huşu şekilde namazını kılmıştır. Namaz sırasında sürekli bağıran bir kişi eski Cumhurbaşkanımızın, Başbakan’ın ve benim de önünden geçerken biri bana mermi attı. Eğilip yerden almak istedik, arkadaşlar parmak izi nedeniyle kağıda sarıp aldılar. Birazdan bu mermiyi polise teslim edeceğiz.”
“BİR KİŞİ ÖLÜRÜZ BİN KİŞİ DİRİLİRİZ”
Bir kişi Cumhurbaşkanı’nın önünden, Başbakan’ın önünden, İçişleri Bakanı’nın önünden geçecek, kurşun atacak, beni ölümle tehdit edecek. Onun Feriştah’ı gelse beni durduramaz. Ben ülkem için canımı vermeye hazırım. Üzüldüğüm nokta, böyle bir olayın Emniyet’in önünde, onların organizasyonuna meydana gelmesidir. Bundan böyle kendi önlemimizi kendimiz alacağız, bakın o zaman ne oluyor. Bu ülke sahipsiz bir ülke değildir. Daha önce TOBB’da yaptığım konuşmada özgürlükçü sistemi, demokrasiyi, parlamenter sistemi savunmuştur. Bizim kanımızı dökmeden yapamazsınız demiştim. Şimdi bunun provaları yapılıyor, kimse şunu aklından geçirmesin. Bir kişi ölürüz bin kişi diriliz, kimse bizi yolumuzdan döndüreceğini düşünmesin.
FOTOĞRAFLAR: Ziya Köseoğlu
BASIN ACIKLAMASI

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA