SON DAKİKA

Haberertesi

KILIÇDAROĞLU’NDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

KILIÇDAROĞLU’NDAN ÖRNEK DAVRANIŞ
Bu haber 07 Şubat 2016 - 14:22 'de eklendi ve 279 views kez görüntülendi.

KENDİSİNE HAKARET EDEN GENÇ KIZA MEKTUP YAZDI VE AÇTIĞI DAVAYI GERİ ÇEKTİ
Düzgün KARADAŞ / GAZETE HABERTÜRK – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatlarının başvurusu üzerine, CHP Lideri’ne hakaret ettiği iddiasıyla bir kullanıcı hakkında dava açıldı. Dava tarihinde kullanıcının 18 yaşından küçük olduğunu öğrenen Kılıçdaroğlu, avukatlarından davanın geri çekilmesini istedi; genç kıza da bir mektup yazdı.
İşte o mektup…
“NE OLURSA OLSUN…”
“Sevgili H.” diye hitap ettiği mektupta Kılıçdaroğlu, özetle şöyle dedi:
– Facebook sayfandan bana hakaret ettiğin iddiasıyla hakkında Ankara Çocuk Mahkemesi’nde ceza davası açıldığını öğrendim.
– Sosyal medya hesaplarından yapılan hakaretlere ilişkin, avukatlarımın şikâyet dilekçeleri üzerine soruşturma yürütülmekte ve davalar açılmaktadır.
– Hakaret edenlerin kimlikleri soruşturma sonunda ortaya çıkmaktadır. Olay tarihinde 18 yaşından küçük olduğun anlaşılıyor.
– Siyasal düşüncen, inancın ne olursa olsun, sen ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz genç bir arkadaşımızsın.
– Siyasetin amacı ve bizim varlık sebebimiz, sizlere, sizinle birlikte daha özgür, daha aydınlık bir Türkiye hazırlamak olmalıdır. Bu nedenle paylaşımın içeriği hakaret olsa dahi hiçbir çocuğumuzun hâkim karşısında yargılanmasına gönlüm razı olmaz.
– Şüphesiz yargı kararı olmadan senin bu suçu işlediğini peşinen ifade etmem evrensel hukuka ve vicdana aykırıdır.
– Ancak suç tarihinde yaşı küçük bir evladımızın soruşturma sonunda ulaşılan delillere göre hâkim karşısına çıkıp kendini savunmak zorunda kalması dahi gönlümün kabul edebileceği bir husus değildir.
– Avukatlarıma talimat verip derhal şikâyetten vazgeçmelerini istedim. Sizlere, kutuplaşmanın olmadığı, barışın, kardeşliğin hâkim olduğu, uzlaşma dili ve kültürünün yerleştiği bir ülke teslim edebilirsek gönül rahatlığı içerisinde görevimizi yaptığımızı düşünebileceğim. Sana ve ailene en samimi selam ve saygılarımı sunuyor, sevdiklerinle mutlu bir gelecek diliyorum.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA