SON DAKİKA

Haberertesi

KILIÇDAROĞLU’NDAN FRANSA’YA BAŞSAĞLIĞI

KILIÇDAROĞLU’NDAN FRANSA’YA BAŞSAĞLIĞI
Bu haber 15 Kasım 2015 - 11:22 'de eklendi ve 356 views kez görüntülendi.

CHP LİDERİ, FRANSA CUMHURBAŞKANI HOLLANDE’A MEKTUP YAZARAK DAYANIŞMA VE BAŞSAĞLIĞI MESAJI İLETTİ
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fransa’nın başkenti Paris’teki saldırılara ilişkin açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu ayrıca, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’a mektup yazdı.
“SALDIRI ÖZGÜRLÜK, EŞİTLİK VE KARDEŞLİĞİ HEDEF ALMIŞTIR”
Kılıçdaroğlu, mektubunda: “Sayın Cumhurbaşkanı, Paris’te dehşet verici terör saldırılarına uğrayan Fransa halkıyla dayanışma içindeyiz. Derin acınızı paylaşır, yürekten taziyelerimi sunarım. Bu saldırı da daha öncekiler gibi özgürlük, eşitlik, kardeşlik gibi insanlığın tüm ortak değerlerini hedef almaktadır. Nitelik ve nicelik değiştiren terör tehdidiyle, evrensel değerlerimize ve insanlığın ortak kazanımlarına bilhassa sahip çıkarak, küresel bir planlama ve sürdürülebilir bir stratejiyle etkili bir şekilde mücadele etme gereği bir kez daha görülmektedir.” Dedi.
“FRANSA BU ACIYI VAKARLA AŞACAKTIR”
Kılıçdaroğlu mektubunun devamında “Feci sonuçları olan bu tür saldırıların yeni düşmanlık ve kutuplaşmalara, toplumda yeni korkulara yol açmasına izin verilmemesi bu aşamada hayati önemdedir. Sosyal demokrat, özgürlükçü ve ilerici partilerin bu mücadelede öncü bir rol alması insan yaşam ve onuruna, dayanışmaya verdiğimiz yüce değerin doğal bir gereğidir. Biz bu noktada da yanınızda olacağız. Sayın Cumhurbaşkanı, Fransa’nın bu acıyı vakarla aşacağından eminim. Şahsınızda Fransa halkına taziyelerimi sunar, başsağlığı dilerim. Saygı ve dostluk duygularımla” ifadelerine yer verdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA