SON DAKİKA

Haberertesi

KILIÇDAROĞLU’NDAN DOKUNULMAZLIK ÇAĞRISI

KILIÇDAROĞLU’NDAN DOKUNULMAZLIK ÇAĞRISI
Bu haber 04 Mayıs 2016 - 8:49 'de eklendi ve 294 views kez görüntülendi.

DOKUNULMAZLIĞI MECLİS KÜRSÜSÜ İLE SINIRLAYALIM
Partisinin grup toplantısında konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.
Kılıçdaroğlu’nun açıklamasından satırbaşları şöyle:
– Türkiye Gazeteciler Cemiyeti verilerine göre şu an 33 gazeteci hapiste. İşsiz gazetecilerin sayısı 7 bini buldu.
– Emek en yüce değerdir. Emek birilerine muhtaç olmamak demektir. Emek düşünmek demektir. Emek karşısındaki kişiyi dinlemek, insana saygı demektir. Evinde kadın çalışır emeğiyle çalışır. Devlet memuru emeğiyle çalışır. Peki emeğe hakkı olan karşılığı veriyor muyuz? Hayır. Milyonlarca insanımız işsiz. Genç çocuklarımız taşı sıksa suyunu çıkaracak. Bütün kötülüklerin anası işsizliktir.
– Krizin en derin olduğu yıl 2001, işsizlik yüzde 8,4. 2016 işsizlik oranı yüzde 18. Açıklandı yüzde 11,1 diye. İş bulmaktan umudunu kesenler buna dahil değil. Onlar da dahil edince 6 milyon işsizimiz var. Her 4 üniversite mezunundan 1’i işsiz. Ankara’dakilerinin çocuklarının bir eli yağda bir eli balda. Ama Mehmet efendinin oğlu işsiz, üniversiteyi bitirdi yine işsiz ama sözüm söz ben önce senin çocuğuna söz vereceğim
– Turist niye gelmiyor? Turizmciler Antalya’dan ve değişik illerden yurt dışına gidiyorlar. Diyorlar ki; neden turist gelmiyor? Patlayan bombalar yüzünden mi? Hayır diyorlar. “Türkiye’ye neden gelmek istemiyorsunuz?” dediklerinde, “Türkiye’nin imajı bozuldu” diyorlar.
– İşsizliği siyasi olarak bir dönem istismar ettiler. ‪1 Kasım‬ seçimlerinden önce 325,954 kişiyi geçici olarak işe başlattılar. Hangi ailenin nüfusu fazla, oy verirseniz işe başlatacağız dediler. Seçim bitti, şimdi hepsinin işine son veriyorlar.
– İstanbul’da geri dönüşüm işçileriyle bir araya geldik. Hiç birisinin sigortası, sosyal güvenliği yok. Öğretmen olmayı hayal ederken, üniversiteyi bitirip öğretmen olamayan ama gidip çöpten kağıt toplayan çocuklarımız. Çankaya belediyemiz bunların tamamını sigortalı yapıyor. Tamamı emekli olacak inşallah zamanı geldiğinde. Kim yapıyor? İktidar mı yapıyor? Biz yapıyoruz, CHP’li belediyeler yapıyor.
”17 MİLYON FAKİR VAR”
– Sigara fabrikası vardı Bitlis’te, kapattılar fabrikayı 25 bin aile bundan etkilendi. 10 bin ton tütün üretilirdi, 100 tona kadar düştü. Fabrikada 600 işçi çalışıyordu, fabrikayı kapattılar 600 işçiyi de kapıya koydular.
– 17 milyon fakir ailemiz var. Günlük gelirleri 4 liranın altında. Çocuklar yatağa aç giriyorlar. Ankara’daki beyler ne yapıyor? Onların çocukları yatağa aç mı giriyor? Doğu, güneydoğuda bütün fabrikaları kapattılar.
– Doğu, güneydoğu önce diyoruz ki; özel sektöre güzel teklifler getireceğiz. 5 yıl 10 yıl vergi almayacağım. Yeter ki dağa değil, fabrikaya gidip çalışsınlar. Özel sektör gitmedi mi, devlet-özel sektör iş birliği yapacağız. O da mı olmadı devlet yapacak.

”33 MİLYAR LİRAYI GERİ ÖDEMEMEK İÇİN YASA ÇIKARACAKLAR”

– TBMM’yi büyük bir ahlaksızlığa alet etmek istiyorlar. Hepimizin evinde elektrik var. Faturalarda kayıp ve kaçak bedeli yazar. Birisi kaçak kullanıyor, faturayı düzgün kullanana kesiyorlar. Başkası yapıyorsa yakala, kaçırmasın. “Ben de malı götürüyorum o da götürsün” diyorlar.
– Kayıp kaçak bedeli geldiği zaman tüketici dernekleri mahkemelere başvurdu. Mahkeme vatandaş haklı dedi. Yargıtay’a da vatandaş haklı dedi. Sizden 33 milyar lirayı geri haksız yere geri aldılar. 33 milyar liralık paranın vatandaşa geri ödenmesi lazım. Şimdi o parayı geri vermiyorlar. AKP, kaçak elektrik bedeli olan 33 milyar liranın vatandaşa iadesini engellemek için yasa çıkarmaya çalışıyor.
“TÜRKİYE’Yİ BU HALE 14 YILDIR YÖNETENLER GETİRDİ”
– 2002’de Türkiye’de terör sıfırdı. Aradan tam 14 yıl geçti, doğu ve güneydoğuda şehirlerimiz silah deposuna dönüştürüldü. Her gün şehit haberleri izliyoruz. Suriye’den füzeler atılıyor. Kilis yaşanamaz hale geldi. Devlet memurları çocuklarını başka yerlere gönderiyorlar. Türkiye’yi bu hale 14 yıldır bu ülkeyi yönetenler getirdi.
– Bir sabah Suriye’yi düşman ilan ettiler. Şimdi kaçacak delik arıyorlar.
– Namuslu, şehitlerin hesabını soracak bir savcı arıyorum. Ülkesini seven bir savcı arıyorum. Şehit annelerinin gözyaşı dinsin diye çalışacak bir savcı arıyoruım. Yürekli bir savcı arıyorum.
– Gaziantep terörün olmadığı yerdi. Orta Doğu’nun üretimde 1 numarasıydı. Şimdi Gaziantep’in kalbinde bomba patlatıyorlar. Orayı da bir terör örgütü yuvası haline getirecekler. Konuşmakla bu işler çözülmez, akılla çözülür.
”EFKAN ALA İTİRAF ETTİ…”
– TIR’larla Suriye’ye silah gönderdiler. Açıkça savaş suçu işlediler. Kime gönderdiler, IŞİD’e, El Kaide’ye… Suriye’den atılan silahlar var ya döndü sonunda bizi vuruyor.
– Efkan Ala itiraf etti… “AKP doğrudan PKK ile görüşüyor” diyen adam. Niye korkuyorsun savcı kardeşim sen.
“KOLU KESİK AKP ORDUSU…”
– Bunların bir abisi var. ‘Anayasadan laiklik kaldırılsın, şeriat gelsin’ diyor. Vallahi şeriat gelmediği için şanslılar, gelse kolu kesik bir AKP ordusuyla karşılaşacağız.
DAVUTOĞLU’NA DOKUNULMAZLIK ÇAĞRISI
– Bütün dokunulmazlık dosyalarını getiriyoruz diyorlar. “Ama Davutoğlu…” onunki duracak diyorlar. Davutoğlu ben korkuyorum diyor. Etkisiz eleman hodri medyan diyen sensin, niye kaldırmıyorsun? Ağabeyi izin vermiyor.
– Bakanların dokunulmazlığı aynen devam etsin diyor. Peki eski bakanlar? Namuslu bir adamsan, yolsuzluklardan şikayet ediyorsan bunların gel dokunulmazlığını kaldıralım.
TBMM CHP GRUP TOPLANTISI

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA