SON DAKİKA

Haberertesi

KILIÇDAROĞLU’NDAN ARTVİNE DESTEK

KILIÇDAROĞLU’NDAN ARTVİNE DESTEK
Bu haber 24 Şubat 2016 - 9:54 'de eklendi ve 352 views kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup toplantısında konuştu.
“ARTVİN’İN YĞİT İNSANLARI”
Doğa’nın, çevrenin ve yeşilin rant uğruna katledilmesine karşı direnen Arvinlileri “Kahraman” ilan eden Kılıçdaroğlu, “AKP iktidarı, milletin anasına küfreden iş adamının yanında ve onu koruyor. Artvinlileri buradan selamlıyorum. Size her alanda destek olmak namus borcumuzdur. Artvin’in altında ölüm var ama üstünde hayat var. Hayata izin vermek istemiyorlar ölüme mahkum etmek istiyorlar. Artvinlileri, havuz medyası terörist ilan etti. Artvinlileri hangi partiye oy verirse versin. Bütün Artvinlileri değil terörist Türkiye’nin bir numaralı vatanseveri ilan ediyorum.”
‘SON BİLİRKİŞİ RAPORU DİYOR Kİ; 50 BİN 300 AĞAÇ KESİLECEK DİYOR. SİZDE NASIL BİR VİCDAN VAR’
Son bilirkişi raporu diyor ki; 50 bin 300 ağaç kesilecek diyor. Sizde nasıl bir vicdan var. Yerine yeni ağaç dikeceğiz diyorlar. Peki canlıları da taşıyabilecek misiniz? Artvinli kadınları jopladılar. Olay Artvin olayı olmanın ötesine geçti. Biz CHP olarak Artvinlileri kucaklıyoruz, yanındayız. Size her türlü desteği vermek bizim namus borcumuzdur. AKP açısından bunu doğal karşılıyorum teröre yardım ve yataklık yapanlar milletin anasına küfür edenlere de yarım ve yataklık yapıyorlar bu faaliyetleri ile.”
‘CİNSEL HAYATIMIZI NİYE MERAK EDİYORLAR MERAK EDİYORUM ONU DA FİŞLİYORLAR’
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nu eleştiren Kılıçdaroğlu “Parlamentoda önemli bir kanun görüşülecek. Komisyonlardan yıldırım hızıyla geçirdiler. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nu. Elbette kişisel veriler korunmalı. Ama şimdi bunlar , kişisel verilerin korunması adına herkesi fişlemeye başlayacaklar. Önümüzdeki süreçte başlayacaklar. 6. madde ile vatandaşın nesini fişleyecekler? Kişilerin ırkı, etnik kökeni, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık kıyafet, dernek, sendika üyeliği, sağlık, cinsel hayatımız. Niye merak ediyorlar merak ediyorum. Onu da fişliyorlar. Amaç AB ile uyum değil, AB’nin bazı kriterlerinden yola çıkarak 78 milyonu fişlemek. Bu hatadan vazgeçin. Bu hatayı biz Anayasa Mahkemesi’ne götüreceğiz. Gerekirse Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine de götüreceğiz” diye konuştu
‘BÖYLE BİR KRİZ DÖNEMİ 2. DÜNYA SAVAŞI DAHİL YAŞANMAMIŞTIR’
Kılıçdaroğlu, “Benden sık duyduğunuz bir cümle var. Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en derin krizlerinden birisini yaşıyor. Böyle bir kriz dönemi 2. Dünya Savaşı dahil yaşanmamıştır. Bu krizin adı yönetim krizi. Türkiye Cumhuriyeti yönetilmiyor. Yönetim boşluğu var. İflas eden bir yönetim var” dedi.
‘SURİYELİ BİRİSİ YAPTI DEDİLER BİZ DOĞRUYU TERÖR ÖRGÜTÜNÜN YAPTIĞI AÇIKLAMADAN ÖĞRENDİK’
Ankara’daki terör saldırısına ilişkin Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı: “Devlette şube müdürü olmak için 4 yıllık üniversite şartı var. bakan milletvekili olmanız için ilk okul mezunu olmanız yeterli. MİT bildiriyor. Emniyete bildiriyor. Önümüzdeki günlerde şu terör örgütü ismini de veriyor. Askerlerin yoğun olduğu yerlerde eylem yapacak önlem alın diyor. Önlem sıfır. Ankara’nın kalbinde 29 kişi hayatını kaybediyor. 43 ili geziyor. 22 kişi ile telefon ile konuşuyor terör eylemini nasıl yapacağına dair bu süreçte hiçbir şey olmuyor. Bomba patladıktan sonra, hemen apar topar yıldırım hızı ile şu kişi Suriyeli geldi bombayı attı. Biz demedik mi haklıyız diye açıklama yapıyorlar. Bu ülkenin Başbakanı, Cumhurbaşkanı. Emniyet teşkilatına yazı yazıldı. Terör örgütünün adı verildi. Sen o terör örgütünü neden koruyorsun. Kamuoyu ile paylaşmıyorsun. O terör örgütüne yardım ve yataklık yapıyorsun demektir. Suriyeli birisi yaptı dediler biz doğruyu terör örgütünün yaptığı açıklamadan öğrendik. Bombayı patlatanın babasından öğrendik o benim çocuğum dedi.
‘BİR ÜLKENİN BAŞBAKANI VE CUMHURBAŞKANI MİLLETİNE DOĞRULARI SÖYLEMEZSE BU MİLLETE SAYGISIZLIKTIR’
Patlama oluyor Davutoğlu, “Patlama sesi duyduk inceleyeceğiz” diyor. İyi ki duymuşsun. Bir bakan da terör örgütü gerçekleştirdi diye bir duyum olduğunu söylüyor. İçişleri Bakanı da saldırıyı kınıyor. İçişleri Bakanı’na bak. Sen kalkıp Twitter üzerinden lanetleyeceğine kim yapmış diye araştır bakalım. Sen o terör örgütünü kamuoyuyla paylaşmadığın için yardım ve yataklık yapıyorsun demektir. Hükümet Sözcüsü patlamadan sonra basın toplantısı yapıyor. Bu terör örgütü orayı tesadüfen seçti diyor. Ne tesadüfü, bilinçli olarak gelip bombayı patlattı ve 29 insan öldü. Saldırganın kimliğini babasından öğrendik. Dışişleri’ne davet ettikleri hiçbir büyükelçi dediklerine inanmadı. Bir ülkenin Başbakanı ve Cumhurbaşkanı milletine doğruları söylemezse bu millete saygısızlıktır.”
‘TERÖRİSTİN TAZİYE ÇADIRINA GİTMEK DOĞRU DEĞİLDİR VE BU ÜLKEYE İHANETTİR’
Kılıçdaroğlu, “Yanlışa her zaman yanlış dedik, diyeceğiz. Teröristin a’sı b’si olmaz. Bütün siyasi partiler aynı tutumu takınmalı. Teröristin taziye çadırına gitmek doğru değildir ve bu ülkeye ihanettir, asla kabul etmiyorum. Parlamentoya geleceksin, Türkiye Cumhuriyeti’nden aylık alacaksın, ‘namusun ve şerefin üzerine’ yemin edeceksin, sonra kalkacaksın teröristi ödüllendirir gibi terör eylemini özendirir gibi çadırına gideceksin. Kınıyoruz ve kabul etmiyoruz” diye konuştu.
‘ŞEHİTLER GELİYOR. İÇİNİZDEN NAMUSLU ADAM YETER ARTIK İSTİFA EDİYORUM DEMEYECEK Mİ?’
Şehit haberleri üzerinden hükümeti eleştiren Kılıçdaroğlu, “Her gün şehit haberleri geliyor. Bir de sözde Müslüman geçiniyorlar. Sizin Müslümanlık anlayışınız bu mu? Her gün şehitler geliyor. İçinizden bir namuslu adam çıkıp da yeter artık ben istifa ediyorum demeyecek mi acaba” dedi.
‘İSTİFA EDİYORUM DİYEN ERDEMLİ, YÜREKLİ, BİLGİLİ, NAMUSLU BİR BAKAN GÖRDÜNÜZ MÜ?’
Sorumluluk üstelenip benim vicdanım sızlıyor. Torunlarıma çocuklarıma hesap veremez hale geldim ben istifa ediyorum diyen erdemli, yürekli, bilgili, namuslu bir bakan gördünüz mü? Sorumluluk almıyorlar. Haberleri bomba patladıktan sonra oluyor. Bir bomba patladı inceleyeceğiz. Güzel inceleyin bakalım. Böyle bir devlet yönetimi Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiç ama hiç olmamıştır. Görev var ama sorumlulukları yok. Japonya’da 4 saat sular akmadı diye belediye başkanı istifa ediyor. Bırak 4 saati. Bir Allah’ın kulu çıkıp ben istifa ediyorum demedi. Aldığınız para haram olsun daha ne diyeyim size.
‘DAVUTOĞLU’NUN BOYNUNDA KOCAMAN BİR DAVUL VAR. TOKMAK KİMİN ELİNDE BELLİ DEĞİL’
Boynunuza bir davul asılmışsa, tokmağı başka bir yerdeyse siz yönetici konumundaysanız sizin boynunuzdaki davulu çalarlar sizin kulağınız rahatsız olur. Sayın Davutoğlu’nun boynunda kocaman bir davul var. Tokmak kimin elinde belli değil. Yetki gaspına nasıl izin veriyorsunuz. Başbakansınız. İktidarın teröre yadım ve yataklık yapması sonucunu doğuruyor.
‘AKP HÜKÜMETİ BAŞBAKANLAR TERÖR ÖRGÜTLERİNE AÇIKÇA YARDIM VE YATAKLIK YAPMIŞLARIDIR’
AKP hükümeti bakanlar ve başbakan daha önceki bakanlar ve başbakanlar da dahil. Terör örgütlerine açıkça yardım ve yataklık yapmışlarıdır. Bugün Türkiye kan gölüne dönmüşse, bu yardım ve yataklığın sonucudur. Bunu onlar TV’ler çıkıp söylüyor. Sakın ha terör örgütlerine dokunmayın diyorlar.
‘DÜZEN O KADAR BOZULDU Kİ ESKİDEN HAKEM KIRMIZI KART GÖSTERİRDİ ŞİMDİ OYUNCU’
Düzen o kadar bozuldu ki eskiden hakem kırmızı kart gösterirdi şimdi oyuncu kırmızı kart gösteriyor. Düzen bu kadar bozuldu. Çark tutmaz oldu bu düzen.
‘MİLLETE, “BAK İNSANLAR ÖLÜYOR BENİ BAŞKAN YAP” DİYECEĞİM’
Kan ve gözyaşı olsun dedi. İnsanlar ölsün dedi. Sonunda ben çıkıp millete diyeceğim ki, bak insanlar ölüyor beni başkan yap. Oynanan oyun budur.
Niye ses yok? Tek hedefleri var. Milletin önüne acıyı, kanı, göz yaşını koyacağız. Ondan sonra da ben başkan olacağım diyor. Sen başkan olamayacaksın kardeşim. Bu milletin kanında boğulacaksın. Kanında.
‘NAMAZ KILMAYA GİDECEKLERDİ, 2.5 MİLYON SURİYELİ GELDİ’
Türkiye için özel bir bölge var. O bölge önemli. Ama o bölgenin öneminin gereğini bu hükümet asla yapamaz. Yeteneği de yok. Sadece konuşur.
‘RUSYA İLE ABD ANLAŞTI, SÖZLEŞME DE YAPTILAR TÜRKİYE’NİN ADI BİLE GEÇMİYOR’
Rusya ile ABD anlaştı, sözleşme de yaptılar. Düşmanlıkların sona erdirilmesi için koşulları da belirlediler. Ama IŞİD ve El Nusra’yı vurmaya devam edeceğiz diyorlar. Türkiye’nin adı bile geçmiyor. Ortadoğu’nun en itibarlı devletiydik. Şimdi en itibarsız devletiz. Şimdi kabile reisleri bile Türkiye Cumhuriyeti’ne kafa tutuyor. Kurtuluş savaşı şehitlerini emini olun kemikleri sızlıyor.”
image

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA