SON DAKİKA

Haberertesi

KILIÇDAROĞLU’NDAN ANLAŞMA TEPKİSİ

KILIÇDAROĞLU’NDAN ANLAŞMA TEPKİSİ
Bu haber 28 Haziran 2016 - 13:05 'de eklendi ve 314 views kez görüntülendi.

BU BİR TESLİMİYET SÖZLEŞMESİDİR
CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi.
“HERKESİN SORMASI GEREKEN SORU”
Son bir yılda teröre 700 şehit veriyorsak sorun var demektir. Herkesin 14 yıldır bu ülkeyi kim yönetiyor? Sorunları çözmeyi bırakın yein sorunlar getiren bu iktidar kimdir? İnsanın vicdanın insanı yanıltmaz. Yeterki bu soruyu kendi vicdanımıza soralım. Terör örgüt şehirleri silah deposuna dönüştürürlen Valiller dokumayın talimatı veren kimdi? Vicdanımıza sormuyorsak bir sorun var demektir. İktidarı sorgulayacağız.
14 yıldır bu ülkeyi kim yönetiyor. Bizim can ve mal güvenliğimizden sorumlu olan siyasi iktidarı sorgulamamız lazım! Hz. Ömer Dicle’nin kenarında kaybolan 2 koyun için benden hesap sorun diyorken 700 şehit için kimden hesap sorulacak!
“TERÖRİSTLER KADAR ONURLU VE GURURLU OLMAK!”
Bakın o diktatör bozuntusu diyor ki ‘terörle mücadele etmek için en az teröristler kadar onurlu ve gururlu olmak zorundayız’. Bütün gazilerimizin şehitlerimizin gururu var onuru var, ama teröristlerin onurunu konuşanların ne onuru ne de gururu var! Efendim bu gafmış! Bu zat, cama bakıyor, promterdan bakıyor okuyor. Önce bir tarafa bakıyor sonra başka tarafa bakıyor. Sadece benim değil ülkesini seven herkesin buna yazıklar olsun demeli! Arkasından gazeteler tek tek arandı, bunu haber yapmayın diye! Havuz medyasını anladım da bu merkez medyasına ne demeli! Attığınız her geri adım boynunuza yular olarak gelecektir!
“GENÇLİĞE HİTABEYİ OKUMAK DİSİPLİNE SEVK NEDENİ OLDU”
Bursa’da bir kız mezuniyette Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni okuyor disipline veriyorlar. O okulun müdürüne sesleniyorum; Atatürk olmasaydı sen o okula müdürü olamazdın müdür. Kızımızın anlından öpüyorum.
“DIŞ POLİTİKA CİDDİYET VE KARARLILIK İSTER”
Dış politikada ebedi dostluklar ve düşmanlıklar yoktur. Dışpolitkacının boğazında 9 düğüm vardır. Bir ülkenin daimi çıkarları vardır. Dış politikanın milli olması gerekir. Azma bunlar bu alandan da çıktılar. Dış politikayı kendi çıkarları için kullanarak iç politika malzemesi yaptılar.
Putin’e mektup gönderdi, Türkiye Cumhuriyeti adına özür diledi. Kimsin sen özür diliyorsun! Sen Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil edemezsin etme gücün yeterli değildir! Bu nasıl bir ülke! Sınırımızı ihlal eden kim, uçakla ihlal ettiler, angajman kurallarını kim belirledi biz belirledik! Ben uçağı düşürme talimatını verdim dedi. Sonra bir baktım özür diliyor. Spiker Cnn İnternational’a çıkan Erdoğan’a soruyorlar özür dileyecek misiniz? O da diyor ki neden ben özür dileyeyim. Önce aslan gibi kükreyip yemeyince kedi gibi miyavlıyorlar. 
“İSRAİL’LE ANLAŞMA: RESMİ ÖZÜR YOK”
31 MAYIS 2010. Mavi Marmara gemisi Türkiye’den ayrılıyor. Kıbrıs’a gideceğiz diye ayrılıyorlar. Sonra AKP’li vekillere haber geldi son anda binmediler! Uluslararası sularda İsrail gemiyi bastı 10 vatandaşımız katletti. Korsan bir devlete yakışır bir uygulama ile karşı karşıya kaldık! Dış politika iç politikaya malzeme edilmemeli dedik. İsrail halkını bir düşman ilan ettiler. Ne oldu? 8 Eylül 2011. Erdoğan: Gazze’ye yardım gemilerine Türk Silahlı Kuvvetler donanması eşlik edecek. Yapıldı mı? Yapılmadı. Eğer sen donanma eşliğinde yardım gemisini göndereceğim diyorsan verdiğin sözde durusun! 23 Mart 2023. Nisan’da Gazze’ye gideceğim. Nisan’da gidemedi tarih kesinleşti Mayıs’ta Gazze’ye gideceğim. Kerry, Erdoğan’a Gazze’ye gitme dedi. 14 Mayıs’ta bir açıklama yapıyor; Kerry’nin demeci hiç şık değil. Şimdi 28 Haziran 2016. Gazze’ye gitti mi, gidemez! Dış politikada arkasından duramayacağın söz söylersen tükürdüğünü sana yalatırlar! Dediler ki Mavi Marmara gelsin Aşdot Limanı’na yanaşsın. İnsani yardımı Gazzze’ye biz götürelim dediler. Hayır olmaz dediler ve ilişkileri kesti. Türkiye 3 şartım var dedi. Özür, tazminat ve abluka kalkacak dedi. Biz de destekledik. Hiç itiraz etmedik. Şu ana kadar yazılı resmi bir özür Türkiye’ye ulaşmış değil. Netanyahu telefonla Obama’nın yanında benden özür diledi diyor ama Putin’e yazılı mektup gönderiyor.
“ÖLDÜRDÜM BEDELİNİ ÖDEDİM SUS”
Bir vakıf aracılığıyla tazminat vakıf aracılığıyla ödenecek. Askerlerimiz hakkındaki davalardan vazgeçeceksin ki ben sana 20 milyon doları vereyim diyor. Ne anlama geliyor biliyor musunuz: 10 adamı öldürdüm, bedelini de ödedim sus anlamına geliyor.
“AKP MİLLETVEKİLLERİNE: NOHUT KADAR VİCDANINIZ VARSA”
Netanyahu ne söylüyor: Bu anlaşmada şu anda yargılanan askerler ve gelecekte yargılanabilecek askerlerimizin ve sivillerimizle ilgili davaların hepsi ortadan kalkacak. Bu anlaşma Meclis’te imza altına alınacak diyor. AKP’li vekillere sesleniyorum; sizde nohut kadar vicdan varsa bu anlaşmaya hangi vicdanla evet diyeceksiniz.
“BAŞBAKAN’A: SEN DIŞ POLİTİKAYI DEĞİL HAVUZ İŞLERİNİ BİLİRSİN”
Ömer Çelik; 3 şartı açıklıyor. 4 Haziran Erdoğan; Gazze’ye ambargo kalkarsa anlaşırız.
Ambargo şartlarının hafiletilmesi de şartlardan birisiymiş. Sen ne anlarsın Dışişlerinden. Sen düşük profilli birisin. Sen havuz işlerini bilirsin.
Mavi Marmara’da da aynısını yapsaydın; önce Aşdot’a gitseydi, hiç bir vatandaşımız da ölmeyecekti. Senin miden geniş olabilir, dokunmayabilir ama benim ağırıma gidiyor. Türkiye’nin ağırına gidiyor.
“TESLİMİYET SÖZLEŞMESİDİR”
Türkiye, Filistin’le olan ilişkileri İsrail’in izin verdiği ölçüde gelişecek. İsrail’e elbette devlet olarak halk olarak karşı değiliz. Ama Filistin’in bağımsız devlet olması bizim temel politikalarımızdan biridir. İsrail ve Filistin’in dost olması bizim temel politikalarımızdan birisidir. İsrail Gazze ablukasını korudu. NATO üyeliği yolunu açtı. Doğalgaz satışını sağladı. İsrail aleyhine açılan davadan kurtuldu. İsrail’İn Gazze egemenliğini Türkiye tanıdır. Resmen özür mektubu göndermedi. Tamamını 20 milyon dolarla yaptı. Bu bir teslimiyet sözleşmesidir. AKP o kadar sıkıştı ki taviz vermeyeceği hiçbir alan yok. Her türlü tavizi verebilir. Yeter ki kendilerine meşruyet alanı sağlansın. Hiçbir devlet adamı bunlarla aynı kare içinde görülmek istemiyor. Bu sözleşme bu muhtaçlığı gösteriyor. 20 milyon dolara satın alınan bir irade var. Bu irade Türkiye’nin iradesidir.”
TBMM CHP GRUP TOPLANTISI

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA