SON DAKİKA

Haberertesi

KILIÇDAROĞLU KAYSERİ’DE

KILIÇDAROĞLU KAYSERİ’DE
Bu haber 27 Şubat 2016 - 15:32 'de eklendi ve 451 views kez görüntülendi.

“SORDUĞUM SORULARA YANIT ALAMADIM”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri’de hükümetin kendilerinin sorduğu sorulara yanıt veremediğini, bunun dünkü bütçe görüşmeleri sırasında da tekrarlandığını söyledi.
CHP LİDERİNE YOĞUN İLGİ
CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm ve İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, İl Başkanı Feyzullah Keskin ve çok sayıda partili tarafından kent girişindeki Boğazköprü mevkiinde karşılanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, il başkanlığı önünde kalabalık bir grup tarafından ‘Başbakan Kemal’, ‘Seni seviyoruz’’ sloganları arasında sevgi gösteriyle karşılandı. Kılıçdaroğlu, yoğun ilgi nedeniyle il binasına girerken izdiham yaşandı.
“HEDEFİMİZ HUZURLU BİR TÜRKİYE”
İl merkezinde konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Kayseri kendi olanaklarıyla gelişen ve iç dinamikleri olan bir şehir. Kendi iç dinamikleriyle büyüyen, gelişen bir şehrimiz. O açıdan hepimizin gurur kaynağı. Kayseri’ye her gelişimde, Kayseriliye şu soruyu sormaktan kendimi alamamışım, ‘Neden bizim oylarımız burada biraz düşük’ İsteriz ki daha nitelikli üretimin, daha kaliteli üretimin daha çok istihdam yaratan bir sanayinin Kayseri’de giderek büyümesini ve gelişmesini isteriz. Çok çetin sorunların olduğunu biliyoruz, Kayseri’de de olduğunu biliyoruz. Ama bu sorunların aşılması için mevcut iktisat programlarının yetersiz olduğunu da görüyoruz ve biliyoruz. Dün yaptığımız bütçe görüşmelerinde, bütün bu ayrıntıları olabildiğince, bütün çıplaklığıyla kamuoyunun önüne getirmeye çalıştım. Ama benim sorduğum hiçbir soruya maalesef hiçbir yanıt alamadım. Umarım, Kayseri’nin de dikkatini çekmiştir bu. Neden bizim sorularımıza yanıt veremiyorlar ya da vermiyorlar? Sadece içeride değil, dışarıda da sorunlarımız var. İzlenen yanlış dış politika nedeniyle özellikle işadamlarımız, ihracatçılarımız ciddi sorunlarla karşı karşıya. Umarım Türkiye’nin bu tablosu değir. Umarım daha güzel, daha huzurlu, tartışmanın olmadığı, kavganın olmadığı güzel bir Türkiye’yi hep birlikte inşa ederiz. Kayseri’ye geldiğim için son derece mutluyum.”
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partide il ve ilçe başkanlarıyla yaptığı kısa süreli toplanın ardından İl Özel İdaresi salonunda CHP Gençlik kolları ve Halkçı Gençlik Derneği’nin toplantısına katıldı
image

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA