SON DAKİKA

Haberertesi

KILIÇDAROĞLU ARDAHAN’DA KONUŞTU

KILIÇDAROĞLU ARDAHAN’DA KONUŞTU
Bu haber 28 Ekim 2015 - 15:12 'de eklendi ve 472 views kez görüntülendi.

“13 YILDA YAPILMAYANLARI DÖRT YILDA YAPACAĞIM”
Kılıçdaroğlu, Ardahan Kongre Caddesi’ndeki miting alanında yağmura rağmen Ardahanlılara seslendi.
ADAYLARLA BİRLİKTE BARIŞ GÜVERCİNİ UÇURDU
Miting öncesinde Ardahan milletvekili adayları Büyükelçi Öztürk Yılmaz ve Erdem Uygur ile Ardahanlıları selamlayan CHP Lideri Ardahan’dan Türkiye’ye barış sözü vererek beyaz güvercinler uçurdu.
Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satırbaşları.
“SİZE ŞANTAJ YAPANLARI SANDIĞA GÖMÜN”
7 Haziran seçimleri sonrası sürdürülen koalisyon çalışmalarını anlatan Kemal Kılıçdaroğlu, “Şimdi terörü azdırdılar, kan ve göz yaşını milletin önüne koydular. ‘Ya bize 400 milletvekili vereceksiniz, ya da sizi her seferinde seçime götüreceğiz’ dediler. Ben de sizden bir şey istiyorum: Madem ki size şantaj yapıyorlar. Size de onları sandığa gömün, bir daha da bu lafı etmesinler” dedi.
“13 YILDIR SEN NE YAPIYORDUN, ARMUT MU TOPLUYORDUN?”
İşsizlik ve terör belasından Türkiye’yi kurtaracaklarını savunan Kılıçdaroğlu, ülkeye refah ve huzuru getirmeye söz verdi. 13 yılda yapılamayanları 4 yılda çözme sözü veren Kemal Kılıçdaroğlu, iktidarları döneminde kardeş kanının akmayacağını ve herkesin huzur içinde yaşayacağını söyledi. Seçim bildirgesinde emekliye iki bayramda birer ikramiye vereceklerini, aile sigortasını getireceklerini, hiçbir ailenin gelirinin 750 liranın altında olmayacağına vurgu yapan Kılıçdaroğlu, ülke genelinde 22 milyon fakirin ayda 300 lira ile geçindiğini anımsattı.
“DEMEK Kİ KAYNAK VARMIŞ”
Hiç bir çocuğun yatağa aç girmeyeceğine dikkati çeken Kılıçdaroğlu, 800 bin taşeron işçiye kadro vereceklerini ve bu sistemi kaldıracaklarını anlattı. Asgari ücreti net 1500 lira yapacaklarını, AK Parti’nin şimdi bunu seçim bildirgesine kopyaladığını ifade eden Kılıçdaroğlu, “13 yıldır sen ne yapıyordun? Armut mu topluyordun, cebini mi dolduruyordun? Demek ki neymiş? Kaynak varmış. Demek ki neymiş? Türkiye’nin sorunları iyi bilen Cumhuriyet Halk Partisi’ymiş. Demek ki neymiş? Kul hakkını yemeyen parti Cumhuriyet Halk Partisi’ymiş” diye konuştu.
Konuşması sık sık ‘Başbakan Kemal’ sloganı ile kesilen Kılıçdaroğlu, AKP iktidarı döneminde canlı et ve saman ithal edildiğine dikkati çekti.
“SİZİ KANDIRMALARINA İZİN VERMEYİN”
Ardahan’dan Gürcistan’a Çıldır’da Aktaş sınır kapısı açıldığını bu nedenle teşekkür eden Kemal Kılıçdaroğlu, “Peki altyapısı var mı? TIR’ların kalacağı yer var mı? Gümrük kapısı var mı? Usulen açtılar. Nasıl olsa biz Ardahanlıları kandırırız dediler. Ya Allah aşkına sizi kandırabilirler mi? O zaman izin vermeyeceksiniz” dedi.
“AÇLIĞI, YOKSULLUĞU, SEFALETİ BİLİRİM”
Taşımalı eğitim sistemi nedeniyle annelerin çocuklarını kilometrelerce ötelere gönderdiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, bu sistemi kaldıracaklarını nerede öğretmen varsa orada öğrenci olacağını bildirdi.
“KUTSAL DİNİMİZİ SİYASETE ALET EDENLERE İZİN VERMEYİN”
Ayrıca öğrencilerin tam gün okulda olacaklarını, okulda öğretmeni ile hiçbir bedel vermeden öğle yemeği yiyeceklerini, akşam ise evlerine gideceklerinin müjdesini veren Kılıçdaroğlu, öğretmenleri toplumun lideri yapacaklarını ve geçinebilecekleri kadar maaş vereceklerini belirtti. Etnik kimlik, dil, din ve inanç üzerinden siyaset olmayacağına vurgu yapan Kemal Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: “Kim din üzerinden siyaset yapıyorsa, bilin ki Müslümanlığa en büyük zararı o veriyor. Benim bildiğim benim ahlakım benim inancım ibadet Allah için yapılır, siyaset için yapılmaz. Bunlar ibadeti de siyaset için yapıyorlar. Yazıktır günahtır. Buna da izin vermeyin. Benim düşüncem yine şu; insan Allah’ın yarattığı en değerli varlıktır ve benim başımın üstünde yeri vardır. Hiçbir zaman aksini düşünmedim. Sevgili Ardahanlılar ben sizden birisiyim.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA