SON DAKİKA

Haberertesi

KILIÇDAROĞLU: “1 KASIM’DA SALTANATI YIKACAĞIZ”

KILIÇDAROĞLU: “1 KASIM’DA SALTANATI YIKACAĞIZ”
Bu haber 29 Ekim 2015 - 19:52 'de eklendi ve 325 views kez görüntülendi.

CHP LİDERİ ÇORLU’DA KONUŞTU
HABER: Sait TEMUR/Çorlu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçime sayılı günler kalmasına rağmen bir günde iki-üç il, onlarca ilçeyi kapsayan seçim çalışmalarını sürdürüyor.
ANKARA’DAN TRAKYA’YA
Bugün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi kutlamalarına katılan Kılıçdaroğlu, Ankara’nın ilçelerinde yurttaşlara seslendi. Akşam 18.30’da geldiği Çorlu’da karanlığa rağmen alanı dolduran vatandaşlara konuştu. Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından İstanbul Kadıköy’deki Cumhuriyet yürüyüşüne katılmak üzere Çorlu’dan ayrıldı.
CHP Liderinin konuşmasından satırbaşları:
“1KASIM’DA SALTANATI YIKACAĞIZ”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Kasım 1922’nin saltanatın yıkıldığı tarih olduğunu hatırlatarak, “Şimdi de birilerinin saltanatı var. Birilerinin ağzından çıkan kanun hükmünde oluyor. Birileri konuşacak, savcı harekete geçecek, birileri konuşacak, hakim harekete geçecek, birileri konuşacak, devletin bütün kurumları harekete geçecek. Hukuk ayaklar altında. Düşünebiliyor musunuz, hangi noktaya geldik. Televizyon kanalları kapatılıyor. Gazeteler yasaklanıyor. Askeri dönemde bununla karşılaşmadık, böyle bir olay yaşamadık. Televizyon kanalları niye kapatılır? Eğer mevcut iktidarı övseydi, hiçbirisi kapanmazdı. Hatta ceplerine para bile koyarlardı” dedi.
“CUMHURİYET KİMSESİZLERİN KİMSESİDİR”
CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin Çorlu’da düzenlenen mitinginde vatandaşlara seslendi. Kendisinin bu ülke için çalışacağını belirten Kılıçdaroğlu, “Bugün Cumhuriyetimizin 92. yılı genç bir cumhuriyetimiz var. Mustafa Kemal Atatürk der ki, ‘Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir.’ Aslında bununla saltanatın nasıl yıkıldığını, bütün yurttaşlara kimin sahip çıkması gerektiğini söylüyor. Halkın kendi kaderini belirleyeceğini söylüyor” dedi.
“ŞİMDİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN KOLTUĞUNDAYIM”
Kendisinin bu başarısını ve bu noktaya gelişini cumhuriyete borçlu olduğunun altını çizen Kılıçdaroğlu, “Anadolu’nun kuş uçmaz, kervan geçmez bir köyünde doğdum. 7 kardeşiz. Üniversiteye giden sadece benim. Annem okuma yazama bilmezdi, Allah rahmet eylesin. Ablam da okuma-yazma bilmez. Çalıştım, devlette önemli önemli görevler yaptım. Milletvekili oldum sonra ve şimdi Mustafa Kemal Atatürk’ün koltuğundayım. Ben bunu cumhuriyete ve Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyum” ifadelerini kullandı.
“BÖLÜNMEYECEĞİZ BİRLİK OLACAĞIZ”
Sol’un ve Sosyaldemokratların dağınıklığına da vurgu yapan Kılıçdaroğlu, “kimimiz A partisinde, kimimiz B partisinde. Bölünmeyeceğiz, ayrışmayacağız, birlik olacağız. işçiye, memura, taşeron köleliği altında ezilen emekçilere, emeklilere, çiftçilere sesleniyorum. 13 yıllık bu kötü gidişattan şikayetçiyseniz adresiniz belli. Bana yetki verin 13 yılda yapılmayanları yapayım. Davutoğlu saray için çalışır, ben halkım için çalışırım” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA