SON DAKİKA

Haberertesi

KAZIM KURT’UN 30 AĞUSTOS MESAJI

KAZIM KURT’UN 30 AĞUSTOS MESAJI
Bu haber 30 Ağustos 2016 - 9:09 'de eklendi ve 290 views kez görüntülendi.

ODUNPAZARI BELEDİYE BAŞKANI KAZIM KURT ZAFER BAYRAMINI YAYINLADIĞI MESAJ İLE KUTLADI
“30 Ağustos Cumhuriyetimizin mihenk taşıdır”

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94’üncü yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
30 Ağustos Zaferi’nin ülkeyi parçalamak ve milleti esaret altına almak isteyen devletlere karşı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde tüm imkânsızlıklara rağmen; halkın büyük çabası ve kahramanlığı ile kazanıldığını kaydeden Başkan Kurt, mesajına şu sözlerle devam etti:
30 AĞUSTOS 1922’DE Kİ İNANÇ VE KARARLILIK İLE…
“26 Ağustos 1922’de başlayan Büyük Taarruz Meydan Muharebesi, Başkomutan Mustafa Kemal’in komutasında 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlandı. Büyük Taarruz Meydan Muharebesi, Cumhuriyetimizin kuruluşunun mihenk taşıdır. O gün; din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmadan bir araya gelen Türk halkı bağımsızlığımıza el uzatanlara gereken cevabı verdi. Cumhuriyeti, birlik ve beraberliğimizi tıpkı geçmişte olduğu gibi bugün de bozmak isteyenler var. 94 yıl sonra bugün, 30 Ağustos 1922’deki inanca ve kararlılığa her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Tarih boyunca, hiçbir güce ve kimseye boyun eğmemiş bir millet olarak, aynı cesareti ve kararlılığı sürdüreceğimize inanıyorum.
BARIŞ VE HUZUR TEMENNİSİ
Her gün şehit haberleri alıyoruz. Bu acı dolu günlerin de bir an önce son bulması ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin tüm vatandaşlarıyla birlikte; barış ve mutluluk içinde geleceğe güvenle bakması en büyük temennilerimdendir.
Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutlar, yurdumuza ve Türk ulusuna armağan edip, hayatlarını vatanımız için feda eden başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anar, saygılarımı sunarım.”
image

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA