SON DAKİKA

Haberertesi

KAZIM ARSLAN ENGELLİLERLE

KAZIM ARSLAN ENGELLİLERLE
Bu haber 04 Aralık 2015 - 11:46 'de eklendi ve 277 views kez görüntülendi.

“EN BÜYÜK ENGEL, ENGELLENMEKTİR”
CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan,
3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Valilik önünde düzenlenen Kent Konseyi Engelliler Meclisinin programına katıldı.
“CHP OLARAK VERDİĞİMİZ SÖZLERİN ARKASINDAYIZ”
Engelli yurttaşların talep ve sorunlarının çözümü için 1 Kasım öncesi verdikleri tüm sözlerin arkasında durduklarını belirten Arslan, “En büyük engel, engellenmektir. Engelli yurttaşlarımız, insanca ve onurlu bir yaşam için gelir, istihdam olanakları için devletten daha aktif adımlar beklemektedir. Bugün evde bakım, engelli hizmetleri ve sosyal yaşama katılım olanaklarından mahrum bırakılmış milyonlarca engellimiz var. Evine giren gelir ölçütü yüzünden maaşı kesilen engellilerimiz temel ihtiaçlarını karşılamakta güçlük çekmektedir. Evdeki engelli bakımında yardım alamadığı için işinden kopan, istihdama katılamayan binlerce aile bireyimiz çok daha uygun koşulların sağlanmasını talep etmektedir.” ifadesini kullandı.
“TÜM ENGELLİ YURTTAŞLAR SOSYAL GÜVENLİK KAPSAMINA ALINMALIDIR”
Engellilerin tıbbi malzeme ve ihtiyaçlarını ücretsiz karşılanmalı, engellilerin kamu kurumlarına yapacakları her başvuru için ayrı ayrı rapor alma çilesine son verilmelidir. Herhangi bir ölçüte bakılmaksızın tüm engelli yurttaşlarımız sosyal güvenlik kapsamına alınmalıdır. Engellilerin rehabilitasyonunu, sağlık, eğitim ve sosyal hizmetlerle ilgili tüm yasalara ve engellilere özel yasalara dâhil edilmelidir. Zihinsel engellilerin erken tanı, tedavi ve eğitimi için özel projeler geliştirilmelidir.”
Kazım Arslan “Bütün engelli yurttaşlarımıza engelsiz günler diliyorum. Engelli kardeşlerimin yaşamlarını rahat bir şekilde,huzurlu içinde sürdürebildikleri bir düzen kurulsun,engellilerin yaşam kalitesi düşmesin istiyorum.” biçiminde konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA