SON DAKİKA

Haberertesi

KARŞIYAKA’NIN FİLİZLERİ PROJESİNE ÖDÜL

KARŞIYAKA’NIN FİLİZLERİ PROJESİNE ÖDÜL
Bu haber 09 Ocak 2016 - 19:48 'de eklendi ve 346 views kez görüntülendi.

KARŞIYAKA’NIN FİLİZLERİ PROJESİNE BİR ÖDÜL DAHA
Karşıyaka Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek olan “Karşıyaka’nın Filizleri Projesi”ne bir ödül de İZSİAD’dan geldi. Yüzlerce üniversiteli gence burs sağlanan uygulama, Kente Katkı Ödülleri kapsamında “En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi” seçildi. Ödül, törenle Başkan Akpınar’a verildi.
EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ
Kente ve ülkeye katkı yapan isimleri takdir etmek ve bu yönde potansiyeli bulunan kişi ve kurumları cesaretlendirmek adına ‘Kente Katkı Ödülleri’ veren İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD), eğitimde fırsat eşitliği yaratma çabasıyla “Karşıyaka’nın Filizleri Projesi”ni hayata geçiren Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ı ödüllendirdi. Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleşen 11. Kente Katkı Ödülleri gecesinde, Başkan Akpınar’ın ödülünü İZSİAD Genel Sekreteri Cengiz Yavaş ile Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Taner Telcioğlu ile Hayati Ertuğrul takdim etti.
TÖRENE AZİZ KOCAOĞLU DA KATILDI
Siyasetten iş dünyasına kadar her kesimden önemli isimlerin buluştuğu ödül gecesinde, ‘Karşıyaka’nın Filizleri’ projesi için hazırlanan tanıtım filmi de büyük beğeni topladı. Törende Başkan Akpınar’ın yanı sıra; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Altınordu Spor Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan ve Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak’a da ödül verildi.
AKPINAR, ÖDÜLÜ KARŞIYAKA ADINA ALDI
Törendeki konuşmasında, Karşıyaka’nın Filizleri Projesi’nin Türkiye sınırlarını aşan örnek bir sosyal sorumluluk uygulaması haline geldiğini anlatan Başkan Akpınar, “Ödülü, projeye destek olan, sahip çıkan Karşıyakalı hemşerilerim adına alıyorum. Bu projeyle hedefimiz; maddi zorluklar içerisinde üniversite eğitimini tamamlamaya çalışan gençlerimizin farklı akımların etkisinde kalmadan okumalarını sağlamaktadır. Projenin sizlere ihtiyacı var, sizler de destek olun daha çok öğrenci okuma imkanı bulsun” dedi.
ÖDÜLLÜ, ÖRNEK PROJE: “KARŞIYAKA’NIN FİLİZLERİ”
Belediyelerin yasal olarak üniversite öğrencilerine burs verememesi üzerine, örnek bir sosyal sorumluluk projesi başlatan Karşıyaka Belediyesi, duyarlı Karşıyakalıları örgütleyerek Karşıyaka’nın Filizleri Projesi’ni hayata geçirdi. Gönüllü apartman sakinleri, ihtiyaç sahibi üniversitelilerle bir araya getirilerek burs sağlandı. Kısa sürede taksi durakları, esnaf, meslek odaları, dernekler, belediye çalışanları ve muhtarlar da projeye dahil olarak üniversitelilere burs vermeye başladı. On aylık eğitim sürecinde, ayda 300 lira burs sağlanan öğrencilerin sayısı kısa zamanda 300’ü aştı. Farklı il ve ilçelerce örnek alınan projenin başarısı, pek çok önemli ödülle de taçlandı. Avrupa Kamu Yönetim Enstitüsü’nden “En İyi Uygulanan Sosyal Sorumluluk Projesi”, Özel Kalem Dergisi’nden de “En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi” ödüllerini alan uygulama; Karşıyaka Life Dergisi, Karşıyaka Rotary Kulübü, Kadir Has Üniversitesi ile Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından da ödüllendirilmişti

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA