SON DAKİKA

Haberertesi

KARŞIYAKA’DAN TERÖRE KINAMA

KARŞIYAKA’DAN TERÖRE KINAMA
Bu haber 29 Haziran 2016 - 20:42 'de eklendi ve 349 views kez görüntülendi.

BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN MUTLU AKPINAR: “BİZİ TERÖRE ALIŞTIRAMAYACAKSINIZ”
Karşıyaka Belediyesi, İstanbul’da yaşanan terör saldırısının ardından, daha önceden yapılacağını duyurduğu tüm etkinliklerini iptal ettiğini açıkladı. Terörü lanetlediklerini söyleyen Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar “Bizi ölüme ve teröre alıştıramayacaksınız” dedi.
Başkan Akpınar şu açıklamayı yaptı:
“Terör, en aşağılık yöntemiyle bu kez İstanbul Atatürk Havalimanını hedef aldı. Yalnızca ülkemizi değil, yeryüzünü teslim almak için elinden gelen en adi yöntemleri yapacağını, bir kez daha kanıtladı! Bir ya da birkaç kişinin, şu örgüt ya da bu örgütün işi olarak özetleyerek, ancak katliamlar olduğunda harekete geçen, uyuşturmaktan ve günü geçiştirmekten başka işe yaramayan hiçbir açıklama, bizi artık ikna edemez.
KARŞIYAKA’DAN DÜNYAYA ÇAĞRI
Taziye mesajı yazmaktan, gündelik sevinç ve mutluluklarımızı, düzenlediğimiz etkinlikleri iptal etmekten daha anlamlı işler yapmanın zamanı geldi ve geçti. Karşıyaka Belediyesi, kuşkusuz tüm etkinliklerini, terörü lanetlemek ve yitirdiğimiz insanlarımıza saygı duruşu adına erteleme kararı almıştır. Ama bununla yetinemeyiz. Çığlığımız ve çağrımız ülkemize, dünyaya ve tüm insanlığadır: bizi teröre ve ölüme alıştıramayacaksınız! Bizi keder gösterileri ve lafazanlıklarla oyalamayacaksınız! Bizi teslim alamayacaksınız! Kirli oyunlarınızı, vahşi cinayetlerinizi ve aşağılık düzenlerinizi bir kader olarak kabul ettiremeyeceksiniz!
Bir bayram sevinci arifesinde, bizi acılara boğanlar, döktükleri kanda boğulmak zorundadır. Son anda olsa bile, demokrasinin, çağdaşlığın, aydınlanmanın, barışın ve kardeşliğin ne olduğunu mutlaka öğreneceklerdir. Yitirdiğimiz nice insanın rahat etmesi, huzur bulması buna bağlıdır. Kederle, hüzünle, acıyla hepsini anıyor, bu kararlılıkla ülkemize ve insanlığa baş sağlığı diliyorum.”
image

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA