SON DAKİKA

Haberertesi

KARŞIYAKA’DAN HEYKEL AÇIKLAMASI

KARŞIYAKA’DAN HEYKEL AÇIKLAMASI
Bu haber 31 Mayıs 2016 - 15:34 'de eklendi ve 261 views kez görüntülendi.

Başkan Akpınar: “Sanata yapılan saldırıyı kabul etmiyoruz”
“HAYATI TESLİM ALMAYA ÇALIŞAN GERİCİ POLİTİKALARIN SONUCU”
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, İzmir Metrosu’nda 4 yıldır sergilenen Müzisyen isimli heykelin bir saldırgan tarafından parçalanmasına tepki göstererek “Bu olay; bilinçli, programlı olarak, hayatın her alanını teslim almaya çalışan gerici politikaların sonucudur” dedi.
BAŞKAN AKPINAR: “KINIYORUM”
İspanyol sanatçı Almacino Gonzales Andres tarafından yapılan ve 4 yıldır Metro’nun İzmirspor durağında sergilenen Müzisyen isimli heykelin, bir saldırgan tarafından ‘müstehcen’ olduğu gerekçesiyle parçalanmasına Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar da tepki gösterdi. Başkan Akpınar, “Sanat eserine bile tahammülü olmayan bir zihniyeti kınıyorum” dedi.
“BİLİNÇLİ BİR OLAY”
Başkan Akpınar “İzmir Metrosu’nda bir sanat yapıtının saldırıya uğramasını, sıradan bir vandallık olarak değerlendirmemiz mümkün değildir. Bu olay, bilinçli, programlı olarak, hayatın her alanını teslim almaya çalışan gerici politikaların sonucudur. Gerçek suçlular, yoz ve yobaz zihniyetlerle çağdaşlığa, laikliğe, demokrasiye ve insan haklarına saldıranlardır.”
“SALDIRILARA BİLİM VE KÜLTÜR İLE DİRENECEĞİZ”
Kadınlarımıza siddeti, çocuklarımıza iğrenç suistimalleri doğallaştırmaya çalışanların, bilim kültür ve sanat düşmanlığına saşmamak gerekir. Amaçları; berbat dünya görüşlerini, ne pahasına olursa olsun, bu ülkeye egemen kılmaktır. Bu saldırılara bilim, kültür ve sanatın gücüyle direnecek, ülkemizi teslim etmeyeceğiz” diye konuştu.
image

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA