SON DAKİKA

Haberertesi

KARŞIYAKA’DA YENİ BİR YOL DAHA

KARŞIYAKA’DA YENİ BİR YOL DAHA
Bu haber 28 Ocak 2016 - 13:11 'de eklendi ve 327 views kez görüntülendi.

İLÇEDE ULAŞIM SORUNLARINA KALICI ÇÖZÜMLER
Yeni yerleşim yerlerindeki ulaşım sorunlarını gidermek ve kent içi araç trafiğini rahatlatmak için çalışmalar yürüten Karşıyaka Belediyesi, Mustafa Kemal Mahallesi’nde 7 metre genişliğinde, 250 metre uzunluğunda yeni bir cadde açtı. Yaklaşık iki bin kişinin yaşadığı bölgede açılan bu yol, bölge sakinlerini ve sürücüleri rahatlattı.
250 METRELİK CADDE
Karşıyaka’nın farklı mahallelerindeki araç trafiğini bir nebze de olsa rahatlatmak için geçtiğimiz yıl 10’un üzerinde yol ve cadde açan Karşıyaka Belediyesi Fen İşleri ekipleri, Mustafa Kemal Mahallesi’ndeki yeni yerleşim alanlarının ortak ulaşım noktası olan 6755/6 sokakta 250 metre uzunluğunda, 7 metre genişliğinde yeni bir yol açtı. 6756 sokak ile 6555 sokaklarını birleştiren ara yol, bölge sakinlerini ve araç sürücülerini büyük ölçüde rahatlattı. Yol çalışmaları kasamında, öncelikle kayalar kırıldı, yoldaki kot farkı azaltıldı, daha sonra zemin güçlendirmesi yapıldı. Bordür taşları döşenip yaya yolları ayrıldı. 35 kamyon asfalt dökülen yol, kullanıma açıldı.
BAŞKAN AKPINAR: “HİZMETLERİMİZ SÜRECEK”
Karşıyaka’nın her mahallesine ayrı önem verdiklerini belirten Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Hem altyapı hem de üstyapı projelerimizi sürdürüyoruz. İlçemizin yeni gelişen bölgelerindeki sokak ve kaldırım çalışmalarımıza da hız verdik. Mustafa Kemal Mahallesi’nde, vatandaşlarımızın önerileri ile açtığımız cadde, siteler arasındaki ulaşımı rahatlatacak. Önümüzdeki süreçte, diğer mahallelerde de benzer çalışmalar yaparak kentimize hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA