SON DAKİKA

Haberertesi

KARŞIYAKA’DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ

KARŞIYAKA’DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ
Bu haber 23 Kasım 2015 - 22:03 'de eklendi ve 372 views kez görüntülendi.

BELEDİYE BAŞKANI AKPINAR ÖĞRETMENLERE MEKTUP YAZDI
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle 2 bin 800 öğretmene kutlama mektubu gönderdi. Mektubunda öğretmenlere, “Anne ve babamızdan sonra emanet edildiğimiz, kuşakları birbirine bağlayan en büyük değersiniz” diyen Başkan Akpınar, tüm eğitimcileri 24 Kasım saat 16.00’da yapılacak Öğretmenler Parkı açılış törenine de davet etti.
“ÖĞRETMENLERE ÖZEL DAVETİYE”
Öğretmenlere kutlama mektubuyla birlikte, Öğretmenler Günü anısına birer Karşıyaka anahtarlığı da hediye edildi. Ayrıca tüm eğitimcilere; 24 Kasım’da Örnekköy Mahallesi’ndeki Öğretmenler Parkı’nın açılışı ile 25 Kasım’da Dedebaşı’nda gerçekleşecek üniversite binası ve spor salonunun temel atma töreni için özel davetiyeler ulaştırıldı.
BAŞKAN AKPINAR “ÖĞRETMENLER PARKINI” ÖĞRETMENLERLE AÇACAK
Örnekköy Mahallesi, Yeni Girne Bulvarı üzerinde bulunan parkın adını ‘Öğretmenler Parkı’ olarak değiştiren Karşıyaka Belediyesi, açılışı da 24 Kasım saat 16.00’da geniş katılımlı bir törenle yapacak. 2 bin 300 metrekare alan üzerinde kurulu olan parkı yaklaşık bir ay süren çalışmalarla baştan yaratan belediye, parka öğretmenler ve öğrencilerin tasvir edildiği bir de heykel yerleştirdi.
Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın öğretmenlere gönderdiği mektup şöyle:
“Değerli Öğretmenim,
Bireysel ve toplumsal yapımızı belirleyen en önemli kaynaksınız. Anne ve babamızdan sonra emanet edildiğimiz, kuşakları birbirine bağlayan en büyük değersiniz. Ulusal Kurtuluş Savaşımızı başaran halkın ordusundan sonra, bir ülkenin geleceğinin emanet edildiği eğitim ordusunun bugünkü neferleri sizlersiniz.

Büyük Önderimiz ve Başöğretmenimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün, “Öğretmenler, Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister” “Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır” sözleri, yalnızca bir meslek dalı mensuplarını onurlandırmak için değil, bir ülkenin çağdaşlık ve aydınlanma mücadelesine verilen değeri ve önemi vurgulamak içindir. Çünkü yine Büyük Önderimizin sözleriyle; “Eğitimdir ki bir ulusu ya özgür, bağımsız, şanlı bir topluluk halinde yaşatır ya da ulusu kölelik ve sefalete terk eder.”

Bu bilinçle yaşamımıza yön vermiş, üstümüzdeki hakları asla ödenemeyecek öğretmenlerimizi saygıyla,minnetle anıyor; onların açtığı yolda aynı kararlılıkla yürüyen sizleri, onurla ve sonsuz güven içinde selamlıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerimizin kalıcı bir göstergesi olarak, Örnekköy’de açacağımız “Karşıyaka Belediyesi ÖĞRETMENLER PARKI”nı sizlere armağan edecek olmanın ayrı bir gururu içerisindeyim.

Değerli Öğretmenim,

Karşıyaka Belediyesi, öğretmenlerimizin çabalarına destek olmak için, koşul ve olanaklarını sonuna dek kullanmaktadır. Her zaman birlikte olduğumuzu, görüş ve önerilerinizin çalışmalarımızda bize güç verdiğini bilmenizi isterim. Çünkü geleceğe, sizlerden öğrendiğimiz değerlerle bakıyor, genç kuşaklarımıza en üst düzeyde özen gösteriyoruz. Bu konuda da bizden hep mutlu olacağınız haberler alacaksınız. 24 Kasım Öğretmenler Gününüzü kutlarken, size büyük çabanızda başarılar ve esenlikler dilerim. Saygılarımla.”
image

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA