SON DAKİKA

Haberertesi

KARŞIYAKA’DA KADIN EL EMEĞİ KERMESİ

KARŞIYAKA’DA KADIN EL EMEĞİ KERMESİ
Bu haber 09 Şubat 2016 - 11:51 'de eklendi ve 393 views kez görüntülendi.

“ÜRETİCİ KADIN KOOPERATİFİ” ÜRÜNLERİ 11-14 ŞUBAT’TA KARŞIYAKALILARLA BULUŞACAK
Karşıyaka Belediyesi tarafından kadınların sosyal ve ekonomik yaşamda daha aktif rol almasını sağlamak amacıyla kurulan ‘Üretici Kadın Kooperatifi’, Sevgililer Günü nedeniyle 11- 14 Şubat tarihleri arasında kermes açacak. El emeği göz nuru ürünler Karşıyaka İZBAN İstasyonu üstünde Karşıyakalılarla buluşacak.
TAKIDAN ELBİSEYE
Karşıyaka Belediyesi’nin kurduğu Üretici Kadın Kooperatifi’nde hazırlanan el emeği eşyalar, Çarşı girişindeki Ahmet Piriştina Rekreasyon Alanı’nda Sevgiler Günü Kermesi’nde sergilenecek. 11- 14 Şubat arasında açılacak kermeste, iki yüze yakın kadın, belediye tarafından ücretsiz olarak tahsis edilen stantlarda takı, otantik elbise, çanta, sabun, tablo, çeşitli süs eşyaları, keçe ve örgü ürünlerini satışa sunacak.
EL EMEĞİ KAZANCA DÖNÜŞECEK
Vatandaşların büyük ilgi göstermesi beklenen kermeste, Karşıyakalılar el emeği göz nuru eşyaları uygun fiyatlarla satın alma fırsatı bulacak. Kooperatif üyesi kadınlar da el emeklerini kazanca dönüştürme imkanı yakalayacak. Kermes 4 gün boyunca ziyaret edilebilecek.
AKPINAR: “HERKESİ BEKLİYORUZ”
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Kadınlarımızın sosyal ve ekonomik yaşamda daha fazla rol üstlenmesini sağlamak, bireysel ve kollektif becerilerini geliştirmelerine imkan tanımak için kurduğumuz kooperatif güzel işlere imza atmaya devam ediyor. Üreterek aile ekonomilerine katkı sağlayan, dayanışma ve birlik örneği sergileyen kadınlarımızı kutluyorum. Hem kooperatifimize destek olmak hem de kaliteli ve hesaplı alışveriş yapmak için herkesi kermesimize bekliyoruz” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA