SON DAKİKA

Haberertesi

KARŞIYAKA’DA İLK’LER BİTMİYOR

KARŞIYAKA’DA İLK’LER BİTMİYOR
Bu haber 22 Ocak 2017 - 9:31 'de eklendi ve 587 views kez görüntülendi.

ÇOCUKLAR BELEDİYENİN TESİSİNDE GERİ DÖNÜŞÜMÜ ÖĞRENİYORLAR
İzmir’de bir ilke imza atarak 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi ve Çöp Transfer İstasyonu kuran Karşıyaka Belediyesi, tesiste öğrencilere yönelik çevre eğitimlerine de başladı. Geri dönüşümün önemine dikkat çekilen eğitimlerle kısa zamanda 500 çocuğa ulaşıldı.

ATIK GETİRME MERKEZİNDE ÇOCUKLAR UZMANLAR TARAFINDAN BİLGİLENDİRİLİYOR
Karşıyaka Belediyesi, geçtiğimiz Eylül ayında faaliyete geçirdiği 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi ve Çöp Transfer İstasyonu ile doğanın korunmasına ve ekonomiye katkı sağlarken; çocuklara da çevre bilinci aşılıyor. Okullardan gelen talep üzerine tesiste konuk edilen öğrenciler; Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nde görevli uzmanlar ile bir araya geliyor. Çocuklara tesisteki çalışma alanlarını gezdiren uzmanlar, eğitim salonunda yaptıkları sunumlarda da geri dönüşümün önemini anlatıyor.

500 ÇOCUK BİLGİLENDİRİLDİ
Doğa sevgisi ve çevre koruma bilincine sahip nesiller yetiştirmek amacıyla verilen eğitimlerde; atık türleri ve doğaya etkileri, tesiste toplanan atıklar, çevrenin korunması için yapılması gerekenler gibi çeşitli başlıklar ele alınıyor. Bugüne kadar yaklaşık 500 çocuğa eğitim veren Karşıyaka Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, okullardan gelen başvurular doğrultusunda tesisteki eğitim çalışmalarına devam edecek.

BAŞKAN AKPINAR: “ÇEVREYE DUYARLI NESİLLER YETİŞMELİ”
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Daha yaşanabilir bir dünya için çevremizi korumaya yönelik projeler üretiyor, fiziki yatırımlar yapıyoruz. Bir yandan da eğitim çalışmalarıyla çevre bilincinin geliştirilmesi ve geri dönüşümün yaygınlaştırılması için çalışıyoruz. Türkiye’deki sayılı tesislerden biri olan Atık Getirme Merkezi ve Çöp Transfer İstasyonumuz da bu anlamda eğitim üssümüz haline geldi. Bu modern tesiste; çevresine sahip çıkacak, bilinçli ve duyarlı bir neslin temellerini atmak için bilinçlendirme faaliyetlerimizi sürdüreceğiz” dedi.
image

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA