SON DAKİKA

Haberertesi

KARŞIYAKA’DA EĞİTİM İÇİN DAYANIŞMA

KARŞIYAKA’DA EĞİTİM İÇİN DAYANIŞMA
Bu haber 04 Kasım 2015 - 8:03 'de eklendi ve 364 views kez görüntülendi.

ŞOFÖRLER DE BURS VERECEK
Karşıyaka’nın Filizleri Desteklerle Büyüyor
Karşıyaka Belediyesi tarafından eğitimde fırsat eşitliği sağlamak adına hayata geçirilen “Karşıyaka’nın Filizleri’ni Geleceğe Hazırlıyoruz – Her Apartman ile Bir Öğrenci Okutuyoruz” projesine bir destek de dolmuş sürücülerinden geldi. Karşıyaka – Bornova minibüs hattı çalışanları, bir üniversite öğrencisine burs verme kararı aldı. Başkan Akpınar, “Her desteğin anlamı çok büyük. Örnek davranışınızı kutluyorum” dedi.
EĞİTİM İÇİN ÖRNEK İŞBİRLİĞİ
Karşıyaka Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek olan “Karşıyaka’nın Filizlerini Geleceğe Hazırlıyoruz – Her Apartman ile Bir Öğrenci Okutuyoruz” projesi, farklı kesimlerin desteğiyle büyümeye devam ediyor. Apartman sakinleriyle başlayan; kısa sürede taksi duraklarından muhtarlara, esnaftan belediye çalışanlarına kadar her kesimin katkısıyla hızla yayılan projenin son destekçileri de dolmuş sürücüleri oldu. Dayanışma örneği sergileyen Karşıyaka – Bornova minibüs hattı çalışanları, Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ı ziyaret ederek, bir üniversiteli gence burs vermek isteklerini söyledi.
BAŞKAN AKPINAR: “HER DESTEK ÇOK ÖNEMLİ”
Bu anlamlı desteğin herkese örnek olması gerektiğini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Karşıyaka’nın Filizleri; kısa sürede Türkiye’nin en önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri haline geldi, önemli ödüllere layık görüldü. Bu projede, belediyemizin organizasyon gücü ve halkımızın dayanışma ruhunu bir araya getirerek, üniversiteli gençlerimizin eğitim yaşamlarına katkı sağlıyoruz. Ekonomik sıkıntılar yüzünden belki de okulu bırakma noktasına gelmiş pek çok çocuğumuzun geleceğini kurtarmasına yardımcı olmak, yarınlara daha güvenle bakabilmek için, her bir destek büyük değer taşıyor. Dolmuş sürücüsü kardeşlerimize de duyarlı davranışları için teşekkür ediyorum, örnek olmasını diliyorum” dedi.
ŞOFÖR ESNAFI PROJE İÇİN AKPINAR’A TEŞEKKÜR ETTİLER
Karşıyaka – Bornova minibüs hattı çalışanları ise, “Bu projeyi hayata geçiren Karşıyaka Belediyemize ve Belediye Başkanımız Hüseyin Mutlu Akpınar’a teşekkür ediyoruz. Daha aydınlık yarınlar için eğitime her zaman destek veren belediyemizin çalışmalarında bizim de bir katkımız olsun istedik. Böyle önemli bir projenin içinde yer aldığımız için mutluyuz” diye konuştu.
TÜRKİYE’YE ÖRNEK PROJE: “KARŞIYAKA’NIN FİLİZLERİ NEDİR?”
Belediyelerin yasal olarak üniversite öğrencilerine burs verememesi üzerine, örnek bir sosyal sorumluluk uygulaması başlatan Karşıyaka Belediyesi, duyarlı Karşıyakalıları örgütleyerek Karşıyaka’nın Filizleri Projesi’ni hayata geçirdi. Burs vermeyi kabul eden apartman sakinleri, ihtiyaç sahibi üniversitelilerle bir araya getirilerek; bugüne kadar yaklaşık 250 öğrenciye burs desteği sağlandı. Destekçiler arasında apartman sakinlerinin yanı sıra; taksi durakları, esnaf, meslek odaları, dernekler, belediye çalışanları, muhtarlar gibi farklı kesimler de yer aldı. Uygulama, farklı il ve ilçelere de örnek oldu. Üniversitelilere 10 aylık eğitim dönemi boyunca, ayda 300 lira burs desteği sağlanan proje, her geçen gün daha fazla gencin eğitim yaşamına ışık olmaya devam ediyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA