SON DAKİKA

Haberertesi

KARŞIYAKA’DA ÇİRKİN SALDIRI

KARŞIYAKA’DA ÇİRKİN SALDIRI
Bu haber 11 Şubat 2016 - 21:44 'de eklendi ve 305 views kez görüntülendi.

ÇOCUK PARKINI YAKTILAR
Olay, önceki gece Mavişehir’de bulunan Denizkent Restoran’ın karşısındaki Denizkızı Parkı’nda meydana geldi. Kimliği belirsiz kişilerce ateşe verilen çocuk oyun alanının tamamı yandı, kullanılamaz hale geldi.
GÜVENLİK KAMERALARI İNCELENİYOR
Çirkin saldırı, sabah çevre sakinleri tarafından fark edildi. İhbar üzerine Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar erken saatlerde olay yerine giderken, emniyet ekipleri de saldırganların kimliğini belirleyebilmek için çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı.
AKPINAR: “BÖYLE ZİHNİYET OLMAZ”
Park’ta inceleme yapan Karşıyaka belediye başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Çocuk oyun parkını yakan saldırganların ‘insan’ olarak görülemeyeceğini vurguladı. Başkan Akpınar, “Biz Karşıyaka Belediyesi olarak, var gücümüzle çocuklarımız için çalışıyor, onların daha mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşayabilecekleri bir kent yaratmak için gayret gösteriyoruz. İzmir’de, barış ve hoşgörü kenti Karşıyaka’da bir çocuk oyun parkı yakılması içimizi acıttı. Bunu yapanların insan olduğuna inanmıyorum. Böyle bir anlayış olamaz. Çocukların oyun alanını yakan zihniyet, bu kentin, bu ülkenin insanı değildir” dedi.
“HESAP VERECEKLER”
Başkan Akpınar, şöyle devam etti: “Toplumsal barışa en çok ihtiyaç duyduğumuz bir süreçte, bu tür davranışların kentlere ve insanlığa hiçbir şey kazandırmayacağını herkes bilmeli. Bu vandalizm ise buna karşı çıkıyorum. Bu, birkaç serserinin zarar verme duygusuyla yaptığı bir hareketse nefretle kınıyorum. Bu bir protesto ise, böyle bir protesto olmaz, çocukların oyun alanı bu hale sokulmaz. Kentimizde böyle bir hareketi yapanları, çocuklarımızın mutluluğu için yaptığımız çalışmaları gölgelemek isteyenleri şiddetle kınıyoruz. Bu, toplumsal barışa yara verecek bir iştir. Emniyetimiz gerekli incelemeleri yapacaktır. Saldırganların bir an önce bulunmasını ve yargı önünde hesap vermelerini istiyoruz. Biz de bu olayın sonuna kadar takipçisi olacağız.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA