SON DAKİKA

Haberertesi

KARŞIYAKA’DA 3. KENT KOOP ŞUBESİ

KARŞIYAKA’DA 3. KENT KOOP ŞUBESİ
Bu haber 04 Ocak 2017 - 18:21 'de eklendi ve 332 views kez görüntülendi.

Kent Koop Gıda Market Şubelerine Gondol Şubesi de eklendi
Hem üretici kooperatiflerini desteklemek hem de halka ucuz ve kaliteli gıda sunmak için ‘Kent Koop Gıda Market’ konseptini yaratan Karşıyaka Belediyesi; Mavişehir ve Bostanlı’nın ardından üçüncü şubeyi de Atakent Mahallesi Gondol Kafe yanında açtı. Başkan Akpınar “Üreticiden aldığımız sağlıklı ve kaliteli ürünleri, hesaplı fiyatlarla halka ulaştırıyoruz” dedi.

Coşkulu Açılış
Karşıyaka Belediyesi, ilkini geçtiğimiz Nisan ayında Mavişehir’deki eski Ocakbaşı Et Restoran’ın yerinde, ikincisini de Bostanlı Uğur Mumcu Parkı içerisinde açtığı ‘Kent Koop Gıda Market’ zincirine bir halka daha ekledi. Belediye şirketi Kent AŞ tarafından işletilen marketin Gondol şubesi, Atakent’teki Ahmet Taner Kışlalı Rekreasyon Alanı’nda bulunan Gondol Kafe’nin yanında, coşkulu bir törenle kapılarını açtı. Törene, Başkan Akpınar’ın yanı sıra, CHP İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, Ödemiş Ziraat Odası Başkanı Ahmet Kocaağa, tarım kooperatiflerinin başkan ve temsilcileri ile Karşıyakalılar katıldı.

Uygun Fiyata Güvenli Gıda
Yaklaşık 200 metrekarelik alanda hizmet vermeye başlayan Kent Koop Gıda Market Gondol Şubesi’nde, 25 üretici kooperatifinden alınan kaliteli ve sağlıklı gıdalar tüketiciyle buluşuyor. Et, balık ve şarküteri ürünleri, yaş sebze-meyve, kahvaltılıklar, organik gıdalar ve yağ çeşitleri gibi onlarca farklı kalemde yiyecek ve içecek, çok uygun fiyatlarla satışa sunuluyor. Kent AŞ’nin üretim tesislerinden çıkan köfte, sucuk, kavurma, mezeler, tatlılar, pastalar ve ekmekler de kent merkezinde oluşturulan ‘köy’ün iddialı ürünleri arasında yer alıyor. Hesaplı fiyat politikasıyla fark yaratan market; sağlıklı ve güvenli gıdalara uygun fiyatlarla erişmeyi mümkün hale getirdi.

Başkan Akpınar; “Hem Üretici Hem Tüketici Kazanacak”
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Sosyal demokrat belediyeciliğin en güzel örneklerinden birini daha Karşıyaka’da hayata geçirdik. Hem üreticiyi desteklememize olanak tanıyan hem de vatandaşlarımıza daha kaliteli ürünleri daha uygun fiyata alma imkanı yaratan tesisimizin ikinci şubesini hizmete açtık. Üreticiyi destekleyeceğiz ve tüketicilerin aile ekonomisine katkı sağlayacağız” dedi.
Atakent Mahalle Muhtarı Mine Kavaklı ile Ödemiş Ziraat Odası Başkanı Ahmet Kocaağa da hem üretici hem de tüketiciyi desteklemek için hayata geçirdiği bu proje için Karşıyaka Belediye Başkanı Akpınar’a teşekkür etti.
image

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA