SON DAKİKA

Haberertesi

KARŞIYAKA FOTOĞRAFLARLA TANITILACAK

KARŞIYAKA FOTOĞRAFLARLA TANITILACAK
Bu haber 04 Şubat 2016 - 12:22 'de eklendi ve 357 views kez görüntülendi.

KARŞIYAKA BELEDİYESİ YENİ BİR PROJEYE İMZA ATIYOR
Karşıyaka Belediyesi; Bremen Sanat Kurulu ve Goethe Enstitüsü İzmir işbirliğiyle, “İzmir-Bremen Fotoğrafçı Değişim Projesi”ni başlattı. Proje kapsamında üç Türk fotoğrafçı Bremen’i, üç Alman fotoğrafçı da İzmir’i fotoğraflayacak. Projeye katılmak için, 15 Şubat’a kadar başvuru yapılabilecek.
4-6 HAFTALIK ZİYARET
Fotoğraf sanatının gelişimine katkıda bulunmak ve Karşıyaka’nın uluslararası arenada tanıtımına katkı sağlamak için yola çıkan Karşıyaka Belediyesi; Bremen Sanat Kurulu ve Goethe Enstitüsü ile birlikte “İzmir-Bremen Fotoğrafçı Değişim Projesi”ni hayata geçirdi. Buna göre üç Alman fotoğrafçı 4-6 haftalığına İzmir’e, üç Türk fotoğrafçı da Bremen’e davet edilecek. Projeye katılmak isteyen fotoğraf sanatçıları, 15 Şubat 2016 tarihine kadar, Karşıyaka Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü’ne başvurularını iletebilecek.
MASRAFLAR KARŞILANACAK
Fotoğrafçıların seçimi ise İzmir ve Bremen’de oluşturulan komisyonlar tarafından yapılacak. Katılımcılar, seyahatlerini bu yıl içerisinde istedikleri zamanda gerçekleştirebilecek. Yol ve konaklama giderleri ile harcırahları da projeden karşılanacak.
İZMİR VE BREMEN’DE SERGİ
Sanatçılar, ziyaretleri süresince, konuk oldukları şehre dair gözlemlerini kendi sanat anlayışlarıyla fotoğraf karelerine yansıtacak. Ortaya çıkacak eserler, kataloglarla ölümsüzleştirilecek. 2017 yılında da İzmir ve Bremen’de sergiler açılacak.
BAŞKAN AKPINAR: “AMACIMIZ ÖZENDİRMEK”
Sanatın her dalına olduğu gibi, fotoğrafçılığa da büyük önem verdiklerini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Bir kültür ve sanat kenti olarak, fotoğraf sanatını destekliyor, yaygınlaştırmak ve teşvik etmek için çalışıyoruz. İzmir-Bremen Fotoğrafçı Değişim Projesi ile de bu değerli sanat dalının gelişimine katkı sağlamayı ve özendirmeyi, diğer taraftan da Karşıyakamızın güzelliklerini uluslararası arenaya taşımayı hedefliyoruz. Projemizin hem İzmir hem de Bremen ayağının yoğun ilgi göreceğine, çok başarılı eserlerin ortaya çıkacağına inanıyoruz” dedi.
image

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA