SON DAKİKA

Haberertesi

KARŞIYAKA AVRUPA’YA ÖRNEK OLUYOR

KARŞIYAKA AVRUPA’YA ÖRNEK OLUYOR
Bu haber 04 Şubat 2016 - 13:22 'de eklendi ve 323 views kez görüntülendi.

ROMANYA VE POLONYA’NIN İKİ ÖNEMLİ KENTİ KARŞIYAKA’NIN PROJELERİNİ İCELEYECEK
Avrupa’nın en prestijli ödülleri arasında gösterilen 12 Yıldız Şehir unvanına sahip olan Karşıyaka Belediyesi’nin ulusal ve uluslararası çalışmaları Romanya’nın Medgidia kenti ile Polonya’nın Katowice şehirleri tarafından örnek alındı. Heyetlerin, resmi temaslar için önümüzdeki aylarda Karşıyaka’ya gelmesi kararlaştırıldı.
SERTİFİKA TÖRENİ PARİS’TE YAPILDI
Katılımcı demokrasi anlayışı çerçevesinde sürdürdüğü çalışmaları Avrupa vitrinine taşıyan Karşıyaka Belediyesi, geçen yıl ilk kez aldığı 12 Yıldız Şehir unvanını bu yıl da yenileyerek prestijini artırdı. Bu yılki sertifika töreni de Paris’te yapıldı. Farklı ülkelerden 24 belediye törene katıldı. AB Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Başkan Yardımcısı Gaye Doğanoğlu ile AB Dış İlişkiler Yöneticisi Denis Huber’in de katıldığı sertifika töreninde, Karşıyaka Belediyesi de yıl boyunca hayata geçirdiği AB projelerinin sunumunu gerçekleştirdi, beğeni topladı.
KARŞIYAKA’YA GELECEKLER
Törende yer alan Romanya’nın Medgidia kenti ile Polonya’nın Katowice şehrinin temsilcileri, Karşıyaka Belediyesi tarafından sürdürülen Halk Günleri, Gençliğin Belediyesi, Kadın Çalıştayı gibi ulusal ve uluslararası düzeydeki projeleri, önümüzdeki yıl içinde örnek alarak, uygulama kararı aldı. Heyetlerin, resmi temaslar için önümüzdeki aylarda Karşıyaka’ya gelmesi ve mutabakat sağlanması kararlaştırıldı.
BAŞKAN AKPINAR: “MUTLUYUZ, GURURLUYUZ”
Avrupa’nın en prestijli ödüllerinden biri olan 12 Yıldız Şehir unvanına sahip olmanın önemli bir prestij kaynağı olduğunu belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Halkın içinde, her kesime dokunan ve toplumu kucaklayan yönetim anlayışımız Avrupa Konseyi tarafından bir kez daha tescillendi. Avrupa’nın yıldız kentleri arasında yer alan Karşıyakamızın, önemli AB kentleri tarafından örnek alınması ve projelerimizin uygulanabilir bulunması bizler için mutluluk ve gurur kaynağı. Bu çalışmaların; yatırımlar ve gelişim konusunda Karşıyakamıza yeni imkanlar sağlayacağını düşünüyorum” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA