SON DAKİKA

Haberertesi

İYİ PARTİ İZMİR’DE YÜKSELİYOR

İYİ PARTİ İZMİR’DE YÜKSELİYOR
Bu haber 28 Temmuz 2021 - 20:10 'de eklendi ve 74 views kez görüntülendi.

HABER/Sait TEMUR
İL BAŞKANI KIRKPINAR GAZETECİLERLE BULUŞTU

“AKP’den İYİ Parti’ye katılım var”
İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı, “Basında Sansür’ün kaldırılışı ve 24 Temmuz Basın Bayramı” nedeniyle düzenlediği kahvaltıda basın mensuplarını ağırladı.

“MEDYANIN DURUMU VAHİM”

Kahvaltıda kısa bir konuşma yapan İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, “Basın demokrasinin yerleştiği toplumlarda dördüncü kuvvettir. Sizler de toplumun bütün kesimlerini ilgilendiren konuları bizlere duyuruyorsunuz. Ama elinizden gücünüz alındı. Medyanın büyük kısmı tek elde toplandı, böylece milletin gerçekleri öğrenme hakkı yok edildi.

Pek çok konuda özlük haklarınız elinizden alındı. Peki ne yapmalıyız? Mücadele azminden vazgeçmemeliyiz. Biz, ne iktidarın ne de muhalefetin yanında değil, Türk milletinin yanında olmanızı istiyoruz. Hepinizden aydınlık günlere kadar mücadele etmenizi istirham ediyorum. Bir sonraki basın bayramında, umuyorum ki Türkiye’deki değişim sonrasında biraraya geleceğiz”
dedi. 

“HEDEF GÜÇLÜ PARLAMENTER SİSTEM”

İYİ Parti Genel Merkezi tarafından “İyileştirilmiş ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” kitapçığı da tanıtan Kırkpınar, “bu çalışma, genel merkezimizde hukukçularımız tarafından hazırlandı. Üzerinde daha çok çalışacağız, sizlerin de katkılarınızı bekliyoruz. Siyasi Partilere, STK’lara, meslek odalarına ve daha bir çok kuruma dağıttık. Eleştiri ve önerileri bekliyoruz.” dedi.

“AKP’Lİ 80 BİN ÜYE İYİ PARTİ’YE GEÇTİ”
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’ın kendilerine katılan son 100 bin üyenin 80 bininin AKP’den olduğu açıklaması hatırlatılan ve bu sayının İzmir’de kaç olduğu sorusuna da yanıt veren Kırkpınar, “Partimize üye olan yurttaşlarımızın daha önce hangi partilere üye olduğu mutlaka araştırılıyor. Koray Aydın’ın açıkladığı sayı tamamen somut verilere dayanıyor. İzmir’de de AKP’den İYİ Parti’ye katılan yüzlerce kişi var. Ama bu sayıyı şimdi burada vermeyeyim. Önümüzdeki günlerde açıklarım” dedi. 

“İZMİR’İN EN ÖNEMLİ SORUNU TRAFİK”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile ilgili soruya yanıt veren Kırkpınar şu cevabı verdi: “Katıldığım tüm programlarda konu Tunç Soyer’e geliyor. Bugüne kadar söylediklerimin hepsine olumlu anlamda ek yorum koyarım. Bu dönemde, pandemi deyip geçmeyelim, belediye kaynakları çok ciddi şekilde azaldı. Belediyenin kamu harcamaları bir hayli arttı. Ayrıca bir deprem felaketi yaşadık. Tüm belediyeler, ciddi çalışmalar yaptı. Ama İzmir’in en büyük problemi tabii ki trafiktir. Buna hızlı şekilde çözüm üretilecektir. Sayın Soyer de bu konuda çalışmalar yapıyor.” dedi

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA