SON DAKİKA

Haberertesi

HAVUTÇA’NIN 30 AĞUSTOS MESAJI

HAVUTÇA’NIN 30 AĞUSTOS MESAJI
Bu haber 30 Ağustos 2016 - 9:03 'de eklendi ve 297 views kez görüntülendi.

CHP BALIKESİR MİLLETVEKİLİ NAMIK HAVUTÇA’NIN
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Son dönemlerde ülkemizin içinde bulunduğu durum ve yaşananlar, atalarımızın bağımsızlık ve özgürlük adına verdiği mücadeleyi daha da anlamlı kılmaktadır. 30 ​Ağustos Zafer Bayramının üzerinden 94 yıl geçmesine rağmen şunu görmekteyiz ki; bağımsızlık ve özgürlük adına vermemiz gereken mücadele devam etmektedir. Hain bir yapı ile yargı, medya, iş dünyası, bürokrasi, ordu, siyaset ve eğitimciler raptı zapt altına alınarak şekillendirilmiş ve ülkenin bağımsızlığına kast edilmiştir. Türkiye’nin ihtiyacı, eskiden olduğu gibi ehliyet ve liyakat sisteminin devletin her kurumunda işlemesidir. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Efendiler ve ey ulus biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ülkesi olamaz. En doğru, en gerçek tarikat uygarlık tarikatıdır”.
BÜYÜK DESTAN YOLUMUZU AYDINLATMAYA DEVAM EDİYOR
30 Ağustos Zaferi’ni ve beraberinde Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasını sağlayan en önemli etken hiç kuşkusuz dil, din, etnik köken ayrımı olmaksızın tüm halkımızın “Ulus olma” bilinciyle bir araya gelip bütünleşerek, yurdumuza sahip çıkmalarıdır. Bu gün ise bu mücadele demokrasi, adalet ve özgürlükler adına verilmelidir.
Böylesi bir destanın, içinden geçtiğimiz bu zor günlerde yeniden okunması, yeniden bu büyük tarihten feyz alınması gerekmektedir. Bundan 94 yıl önceki emperyalist güçlerin, bugün silahların ötesine geçerek zihinlere yayılmak ve toplumları bugünün farklı araçları ile kontrol altında tutmak istediği bilinen bir gerçektir. İşte bu nedenle, zamanın ruhunun çok çok ötesine geçmiş büyük lider Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir’ sözlerini bugünün koşulları içerisinde yeniden okumalı ve bugün de özgürlük ve bağımsızlık için kalemle ve fikirle emperyalist zihniyete olduğu gibi anti demokratik uygulamalara ve onların savunucularına karşı mücadeleye devam etmemiz gerektiğini unutmamalıyız.
30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Ulusumuza eşsiz zaferler kazandıran, başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun silâh arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizle gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum. Ülkemizin Zafer Bayramı’nı en içten duygularla kutluyor, kahraman Ordumuzun tüm mensuplarına, Balıkesirli hemşerilerime ve tüm vatandaşlarımıza saygılar sunuyorum.
image
​​​

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA