SON DAKİKA

Haberertesi

HASTANE SEÇİM YATIRIMI OLDU

HASTANE SEÇİM YATIRIMI OLDU
Bu haber 02 Ocak 2016 - 19:57 'de eklendi ve 311 views kez görüntülendi.

CANDAN YÜCEER TEKİRDAĞ ŞEHİR HASTANESİNİ SORDU
CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, 7 Haziran Genel Seçimi öncesi temeli atılan ancak tek bir çivi dahi çakılmayan Şehir Hastanesi’ni Meclis gündemine taşıdı. Yüceer, “Hastane inşaatı atıl bir şekilde beklemekte, “yaptık, yapacağız” vaatleri arasında Tekirdağlı hemşerilerim içi boş vaatlerle hala oyalanmaktadır” dedi.
SORU ÖNERGESİ VERDİ
CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, yapımı 2011 yılında gündeme gelen Tekirdağ Şehri Hastanesi’ni Meclis gündemine taşıdı. Yüceer, 7 Haziran seçimleri öncesi Başbakan Ahmet Davutoğlu ile hastanenin temelini atan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına yazılı soru önergesi verdi.
YILAN HİKAYESİ
Yüceer, Tekirdağ’da Kamu Özel İşbirliği modeli ile yapılacak Şehir Hastanesi’nin yapımının adeta yılan hikâyesine döndüğünü belirterek, “401 yataklı Genel Hastane, 18 yataklı Yanık Hastanesi, 7 yataklı LDR Hastanesi, 14 yataklı Yeni Doğan Yoğun Bakım olmak üzere toplam 480 yataktan oluşacağı öngörülen Tekirdağ Şehir Hastanesi’nin yapımı 2011 yılında gündeme gelmiştir” dedi.
GÖSTERMELİK TEMEL
O yıldan bu yana her yıl “bu sene temelini atacağız” denilen Tekirdağ Şehir Hastanesi’nin “göstermelik” temelinin 7 Haziran Genel Seçimi öncesi atıldığını kaydeden Yüceer, temel atmanın üzerinden aylar geçmesine ve 2 sene içerisinde tamamlanacağı iddia edilmesine rağmen sağlık kompleksinin inşaatına tek bir çivi dahi çakılmadığının altını çizdi. Yüceer, “Hastane inşaatı atıl bir şekilde beklemekte, “yaptık, yapacağız” vaatleri arasında Tekirdağlı hemşerilerim içi boş vaatlerle hala oyalanmaktadır” dedi.
NEDEN HERHANGİ BİR FAALİYET YOK?
CHP’li Yüceer, Bakan Müezzinoğlu’nun yanıtlaması istemiyle şu soruları yöneltti:
-Tekirdağ Şehir Hastanesi’nin inşaatı ne zaman başlayacak, hastane ne zaman hizmete girecektir?
-7 Haziran seçimleri öncesi temeli atılan hastanede herhangi bir faaliyetin olmamasının gerekçesi nedir?
GECİKMENİN NEDENİ NE?
-Önergenin yanıtlandığı tarih itibariyle projenin tamamlanma yüzdesi kaçtır? Projenin gecikmesinin temel nedeni kamuoyundan da gizlenen herhangi bir aksaklıktan mı kaynaklanmaktadır?
-Seçim öncesi bizzat Başbakan Sn Ahmet DAVUTOĞLU ve sizin tarafınızdan gerçekleştirilen temel atma töreni, seçimlere yönelik göstermelik bir faaliyet midir?
-Hastanenin yapımı hangi firma tarafından hangi bedelle üstlenilmiştir?
FİRMA HANGİ ŞARTLARDA İŞİ ÜSTLENDİ?
-Yapımı üstlenen firma neden işi yürütememektedir? İhaleyi alan firma hangi şartlarla işi üstlenmiştir?
-Taahhüt ettiği şekilde işi yürütemeyen firmaya herhangi bir yaptırım uygulanmış mıdır/Uygulanacak mıdır?
-Her şehir ayrı ayrı belirtilmek üzere Türkiye genelinde yapılacağı öne sürülen 35 şehir hastanesinde projelerin son durumu nedir? Tamamlanan herhangi bir proje var mıdır?

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA