SON DAKİKA

Haberertesi

HANDAN TOPRAK’TAN 10 OCAK MESAJI

HANDAN TOPRAK’TAN 10 OCAK MESAJI
Bu haber 10 Ocak 2016 - 13:35 'de eklendi ve 415 views kez görüntülendi.

GAZETECİLER TOPLUMUN VİCDANIDIR
Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
Başkan Dr. Handan Toprak mesajında, “Her koşulda baskılara boyun eğmeden haber alma, dolayısıyla farkında olma özgürlüğümüzü beslemek adına çalışan, tarafsız, özgür, cesur gazeteciliği kendine meslek edinmiş tüm basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarım” dedi.
BAŞKAN TOPRAK: “GÜÇLÜ VE DEMOKRATİK BİR TOPLUMUN VAZGEÇİLMEZ UNSURU BASINDIR”
Toplumun vicdanı olan gazetecilerin aynı zamanda her bir vatandaşın gözü, kulağı olduğunu ifade eden Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak mesajının devamında; “Güçlü demokratik bir toplum için gazetecilerin rahatça görevlerini yerine getirmeleri, çalışmalarını sürdürmeleri gerekliliktir. Basın tüm toplumun haber alma hakkı açısından demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarından biridir ve her basın çalışanı bu anlamda çok önemli bir görev yerine getirmektedir. Açık bir toplumun oluşumuna önemli katkılar sunan basın mensupları aynı zamanda herkesin kendi düşüncesini kolayca ve rahatça belirtmesine, her fikrin açıkça toplumda yer bulmasına, insan hakları ve daha birçok önemli konuda toplumun bilinçlenmesine vesile olmaktadır. Çağdaş ve açık bir toplumun tüm kuralları ve kurumlarıyla işlerlik kazanmasında basının yeri yadsınamaz bir gerçektir” şeklinde konuştu.
OBJEKTİF VE CESUR GAZETECİLERİN GÜNÜ
Mesajının son bölümünde, çok önemli süreçlerden geçtiğimiz bu günlerde basın mensuplarına gerçeklerin topluma iletilmesi konusunda çok büyük sorumluluklar düştüğünü belirten Başkan Dr. Handan Toprak, “Basın mensuplarımızca objektif, tarafsız, cesurca bir tavrın sergilenmesi ideal bir toplumun oluşumuna da katkı sağlayacaktır. Dünyadaki gelişmelerden bizleri haberdar edebilmek adına görevlerini yerine getirirken canını bile feda etmeden çekinmeden basın mensubu her bir arkadaşımızın, güçlü demokratik bir toplum için çabalarını sürdüren bu konuda emek veren tüm basın çalışanlarının 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutluyor, çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diliyorum” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA